Death Vomit - Gutted by Horrors

Death Vomit – Gutted by Horrors

Death Vomit - Gutted by Horrors
Země: Chile
Žánr: death metal
Datum vydání: 1.7.2014
Label: Xtreem Music

Hodnocení: 4/10

Odkazy:
bandcamp

K recenzi poskytl:
Transcending Obscurity PR

Encyclopaedia Metallum (internetová bible každého metalového kritika!) aktuálně uvádí téměř 35 000 skupin, které jsou alespoň částečně death metal. 35 000 je už sakra velké číslo, o tom žádná. Otázkou je, jak se od tohoto obrovského počtu liší smečka Death Vomit (kulervoucí název, jen tak mezi námi). Odpověď je velice jednoduchá: nijak.

Nechápejte mě hned špatně, netvrdím, že se muzika Death Vomit nedá vůbec poslouchat a že je to totální žumpa, což rozhodně není. Dá se to poslouchat úplně bez problémů, je sympatické, že z toho páchne stará škola… ostatně, stačí se podívat jen na obal (který je tak dobrý, až je možná nejlepší na celém albu). Hlavně na začátku debutové desky “Gutted by Horrors” to Chilanům solidně šlape a ani omylem se nedá tvrdit, že by nevěděli, jak ten death metal zahrát.

Ne, že by songy z druhé půle “Gutted by Horrors” byly nějak zvlášť horší než ty z té první, ale jsou prostě… absolutně stejné. Jednotlivé písničky se mezi sebou vůbec, ale opravdu vůbec nijak neliší – klidně si můžete jít v půlce desky uvařit kafe a cestou se i vyčůrat (a klidně vykakat, jestli to tak máte radši), vrátíte se za deset minut a nepoznáte jakýkoliv rozdíl, že by snad hrála jiná skladba… a ani v nejmenším nebudete mít pocit, že byste snad o něco přišli.

A co je možná ještě o trochu horší, ta muzika Death Vomit se vůbec nijak neliší ani od těch 35 000 dalších death metalových kapel. Fošen jako “Gutted by Horrors” jste už určitě slyšeli nějakou tu stovku a určitě ještě nějakou tu stovku podobných uslyšíte. To, co tahle chilská parta předvádí, není žádná sračka, ale má cenu to při takové konstelaci vůbec poslouchat? Myslím, že odpověď je tak jasná, že ji snad ani nemusím říkat. Maximálně jestli je někdo z vás totální fanatik do death metalu, tak neprohloupí, líbit se mu to bude, ale pokud nejste vyložení zapálenci do žánru, jistě nebudete mít problém nalézt množství zajímavějších death metalových kapel k poslechu…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.