DevilDriver - Pray for Villains

DevilDriver – Pray for Villains

DevilDriver - Pray for Villains
Země: USA
Žánr: groove / melodic death metal
Datum vydání: 14.7.2009
Label: Roadrunner Records

Hodnocení: 7/10

Zbytek redakce hodnotí:
Corey(8) – 8,5/10
Seda – 7,5/10
Speedy – 8/10

Průměrné hodnocení v redakci: 7,75/10

Odkazy:
web / facebook

Hned na začátku své minulé recenze jsem vyzdvihoval grafickou stránku, ale u nové fošny “Pray for Villains” od DevilDriver musím udělat pravý opak. Těžko si kapela mohla zvolit horší obal. S přehledem je to nejméně povedená obálka v jejich diskografii. Ani jejich minulé počiny nezdobila zrovna umělecká díla, přesto ale měla svůj náboj. Zato obal novinky je vážně nepovedený (horní obrázek je klasická verze, dolní limitovaná).

VERDIKT NO.1: Obal stojí za hovno!

Co se ale pochválit musí, je v rámci možností snaha o mírnou progresi v hudbě, aniž by DevilDriver ztráceli svůj ksicht, viz třeba konec songu “Fate Stepped In” nebo začátek “Waiting for November” (zrovna u ní mi přechod do metalu přijde možná trochu až škoda). Je pravda, že předchozí tvorbu skupiny jsem slyšel naposledy před více jak rokem, ale co si pamatuju, je zuřivá rubanice bez přestávky po celou délku alba, takže snahu o přidávání podobných vyhrávek a vybrnkávaček jednoznačně vítám.

VERDIKT NO.2: Snaha o ozvláštňování své hudby DevilDriver sluší a povyšuje “Pray for Villains” na zatím nejlepší počin kapely!

Nechci, aby to podle předchozího odstavce vypadalo, že DevilDriver nějak vyměkli a jsou z nich teď močky. To vůbec ne. Hoši stále nejsou žádná ořezávátka, jen k projevu, který už známe, přidali něco navíc. Například hned dva první songy “Pray for Villains” a “Pure Sincerity” šlapou líp než šlapky na E55. I když jsou obě jmenované (zvláště pak ta druhá) výborné písničky, deska nabízí i lepší pecky. Na vrchol tabulky se dle mého skromného názoru umístily tyto záseky:

VERDIKT NO.3: Nejlepší songy – “Forgiveness Is a Six Gun”, “It’s in the Cards” a “Bitter Pill”!

“Pray for Villains” poslouchám už něco málo přes týden, a přestože jej rozhodně nepovažuju za špatné album, nemůžu jej vychválit až do nebes. Abych se přiznal, po již zmiňovaném časovém úseku jednoho týdne mě deska už pomalu přestává bavit. Nemůžu za to. I přes snahu ozvláštnění tvorby, se novinka DevilDriver po čase zvrhne do jisté kolovrátkovitosti. I když jsem ze začátku tvrdil, že je to nejlepší počin skupiny (a také podle mě je), dostane ode mě stejné hodnocení, jako by dostala i dvě předchozí alba. Nechci tady být za kazišuka (viz “zbytek redakce hodnotí”), ale takových 7+ je podle mě akorát.

FINAL VERDICT: DevilDriver splnili očekávání tím, že vydali album v pohodě. Dobře se to poslouchá a své příznivce si to jistě najde. Ale z mého pohledu DevilDriver stále postrádají to “něco navíc”, co odděluje dobré kapely od těch výjimečných. A DevilDriver jsou stále zatím “jenom” dobří.


9 komentářů u „DevilDriver – Pray for Villains“

  1. Me se obal líbí musím říct ale jen ten z te normalni edice v jednoduchosti je prece krása ,co se týče hudební stránky je to moje nejoblíbenější deska od Devildriver v  Ostrave tez predvedli paradni vykon jako predskokani Slipknot

  2. No, Devildriver patří mezi moje nejmilovanější kapely, ale z tohoto alba jsem zklamaný. Místy mi album příjde trochu monotónní, i když se fakt najdou 4silné songy – Pray For Villains, I´ve Been Sober, Waiting For November a Teach Me To Whisper… Dávám 75%, od Devildriver rozhodně nejhorší počin…

  3. Tohle je album, který poslouchám už dva měsíce a nemůžu přestat. Podle mě nejlepší album, který jsem za poslední 2 roky slyšel. Asi budu v menšině, ale DD mají něco co málokdo rozpozná. Není to tuctovka a když to pak někdo slyší nedokáže se s tím srovnat. Víc takových kapel…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.