Greedhale - No One in Their Right Mind

Greedhale – No One in Their Right Mind

Greedhale - No One in Their Right Mind
Země: Česká republika
Žánr: grindcore / death metal
Datum vydání: 16.2.2014
Label: Bizzare Leprous Production

Odkazy:
facebook / bandzone

K recenzi poskytl:
Bizzare Leprous Production

Přeskočím obvyklou omáčku, kterou své texty rád začínám, a půjdu rovnou věci, tak jako Greedhale na debutu “No One in Their Right Mind”. Pokud vám jméno kapely nic neříká, ačkoliv se považujete za znalce místní hudební scény, ničeho se nebojte. Greedhale totiž vznikli poměrně nedávno přejmenováním z Devastathor, kteří drtili kosti posluchačů od roku 1997 a kromě několika dem vydali i dvě dlouhohrající alba. Po důvodu změny názvu jsem se nepídil a pro úplnost musím také dodat, že ani tvorbu kapely před jejím přejmenováním neznám.

“No One in Their Right Mind” není těžké zařadit. Od první vteřiny na vás z reproduktorů útočí řízný grind střižený death metalem a vyplivne vás po půlhodině pěkně zmuchlané. Skladeb je sedmnáct a i nepříliš dobrý počtář tak již jistě tuší, že jde o nanejvýš dvouminutové zářezy. Neštěstí tohoto formátu je, že není dostatek prostoru skladby rozvinout, a proto se od sebe musí alespoň částečně lišit již ve svých základech, aby nesplynuly v jeden velký chumel. Přestože Greedhale neodvedli vůbec špatnou práci, nedostatek záchytných míst dělá z “No One in Their Right Mind” tak trošku nudný poslech. Přitom to není tím, že by kapela drtila jeden motiv po celou hrací dobu, naopak změn je dost a jsou poměrně časté, ale všechny se odehrávají v poměrně úzkých hranicích vymezených možná již samotným žánrem.

Zpěvák Ruda (mimochodem bývalý bubeník poměrně známých Scound) střídá dvě tři polohy a svou práci plní dobře, přesto jsem si však nejvíce oblíbil těch pár instrumentálních momentů, kde vynikne solidní práce kytaristy Michala. Tak například druhá polovina “Fall into Disrepute” je velmi zábavná záležitost. Bicí jsou takřka klasická sypačka, bohužel také klasicky “po grindovsku” nazvučená, tedy s plechovým snare bubínkem, který mi osobně nijak nesedí. Celkově mám z “No One in Their Right Mind” rozpolcené dojmy. Na jednu stranu je to dobře odvedená práce, ovšem to mi k uspokojení zdaleka nestačí. Vidím to na průměr.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.