Heretical Sect - Rotting Cosmic Grief

Heretical Sect – Rotting Cosmic Grief

Heretical Sect - Rotting Cosmic Grief

Země: USA
Žánr: black metal
Datum vydání: 1.3.2019
Label: Vendetta Records / Redefining Darkness Records / Caligari Records

Hrací doba: 21:05

Odkazy:
bandcamp

K recenzi poskytl:
Redefining Darkness Records

Kapela s poměrně cool názvem Heretical Sect je novým jménem na blackmetalové mapě, ale hovořit o nezkušených mlíčňácích nebude úplně na místě. V téhle formaci ze Spojených států amerických se totiž angažují členové Predatory Light, což je, především co se demo tvorby týká, hodně zajímavá skupina, a deathmetalových Superstition, jejichž dlouhohrající prvotina „The Anatomy of Unholy Transformation“ vyšla letos v červnu a v jejichž řadách ostatně také najdeme členy Predatory Light, Ash Borer či Vanum.

Určité předpoklady ke slušné muzice bychom tedy měli. Prvotina „Rotting Cosmic Grief“ (můžeme dodat, že tento název nese jen digitální a LP vydání; CD a MC jsou bezejmenná) vyšla v únoru a rád bych řekl, že se očekávání o povedeném pilotním albu potvrzuje, ale bohužel to není tak žhavé.

Samotné skladby jsou zahrané s patřičnou sebejistotou, ale celkově mám z toho víc průměrné dojmy, než bych si přál. Ne snad, že by ze sebe Heretical Sect nedokázali vypotit vůbec žádný nápad. Když se na to soustředím, tak si vlastně říkám, že tahle nebo tamta pasáž je po hudební přinejmenším oukej, někdy dokonce i poměrně dobře vymyšlená. Moc platné to nicméně není, protože skutečně zajímavě „Rotting Cosmic Grief“ zrovna nepůsobí, možná až spíš naopak.

Celá nahrávka se totiž topí v jakési zvukové bezvýraznosti. Hudebně by se to jakože dalo, i když aby bylo jasno, tak vyložené zázraky se na „Rotting Cosmic Grief“ také nedějí. Sound minialba je ovšem takový nudný, obyčejný a bez koulí. Což má za následek jedinou věc, a sice že muzika Heretical Sect tu působí strašně necharismaticky a nezajímavě. A skladatelsky „Rotting Cosmic Grief“ rozhodně není tak skvělé, aby takový nedostatek dokázalo vyvážit.

Vzato kolem a kolem tedy v „Rotting Cosmic Grief“ vidím průměrný počin. Zcela jistě mě to neuráželo, ale v žádném případě ani nenadchlo. Vesměs si z toho prakticky nic nepamatuju a hodně brzo zapomenu, že jsem Heretical Sect vůbec slyšel. Prostě standardní záležitost, jakých vycházejí hromady měsíc co měsíc. Nemá cenu se s tím moc zdržovat – ledaže byste rádi prozkoumali vedlejšáky členů Predatory Light. Věřte mi ale, že jejich domovské působiště je násobně zajímavější než Heretical Sect.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.