Idaaliur - My Frost, Your Solace

Idaaliur – My Frost, Your Solace

Idaaliur - My Frost, Your Solace
Země: Francie
Žánr: atmospheric black metal
Datum vydání: 13.1.2014
Label: Depressive Illusions Records

Odkazy:
facebook / bandcamp

Jednočlenný black metalový projekt… těžko říct kolikátý už. Základ podobné formě skupiny svého času položil QuorthonBathory a od té doby se podobné hraní si na vlastním písečku v black metalu ujalo jako v málokterém jiném žánru. Idaaliur vede jistý Malphas původem z Francie, který má za sebou pod hlavičkou tohoto projektu už čtyři alba a dalších pár EPček. My se samozřejmě podíváme na letošní novinku “My Frost, Your Solace”, která je právě tou čtvrtou řadovkou.

Zajímavostí je, že obálka “My Frost, Your Solace” musela být zpětně změněna, protože autor fotografie, jež byla na původním přebalu, nesouhlasil s jejím použitím… po poslechu desky si říkám, že kdyby pro tohle někdo použil mojí fotku, asi bych taky zrovna nebyl nadšený. Ne, že by “My Frost, Your Solace” bylo úplným klystýrem, z něhož byste vyvrhli zpět na světlo boží své poslední jídlo, stejně tak se ovšem ani omylem nejedná o nějaký zázrak.

Pomiňme, že formou je to hudba, jakou jste slyšeli už tisíckrát… black metal v pomalejším tempu, který to hraje na atmosféru, prostě klasika. Rozhodně se však nedá upřít, že Malphas umí přijít s několika docela povedenými melodickými obraty, zejména co se kláves týče… vlastně v některých případech jsou to až překvapivě dobré nápady, které se poslouchají dost příjemně. Veškerý potenciál ovšem podkopává lehká naivita materiálu a hlavně naprosto příšerné vokály, díky nimž se “My Frost, Your Solace” stává takřka neposlouchatelnou záležitostí. Trochu to zachraňuje pouze hostující čistý ženský vokál v podání jisté Juleah, ale toho je na albu spíš minimum. Oproti tomu sám lídr zpívat/řvát neumí ani omylem a jeho projev je tak amatérský, až to bolí a celé album to posílá pod kytky.

Věřím tomu, že kdyby se “My Frost, Your Solace” ujal nějaký schopný vokalista, deska by působila mnohem lépe a šlo by o přinejmenším slušnou záležitost. Ostatně i čistě instrumentální podoba nahrávky by podle mě byla lepší než to debilní chrchlání, co tam je teď. Ale takhle… bohužel…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.