Insula - Unfulfilled

Insula – Unfulfilled

Insula - Unfulfilled
Země: Itálie
Žánr: alternative / stoner rock
Datum vydání: 25.11.2013
Label: selfrelease

Hodnocení: 6,5/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Insula

Hodnotit dvouskladbová ípka, to je radost nehledě na kvalitu dotyčného materiálu. Stačí tomu věnovat dohromady slabou hodinku a člověk už ví, na čem je. A když je příslušný počin ještě navíc kvalitní, je to taková třešnička na dortu.

Přesně tohle je případ italské kapely Insula respektive jejich EP “Unfilfilled”. Na této jednohubce Insula prezentují mix alternativního a stoner rocku a dlužno dodat, že v jejich podání to nezní vůbec zle. Muzika je to vesměs kytarová, a to dvěma způsoby. Ostřejší stoner rocková tvář “Unfulfilled” se projevuje klasickými zatěžkanými riffy, zatímco ta klidnější nebo chcete-li alternativní tvář zase různými vybrnkávačkami a tak dále; že se tyto dva přístupy sem tam prolnou, to je celkem vedlejší. Důležitější je, že se Insula nebojí kláves, a jelikož s nimi umí nakládat, dodává to celku docela příjemný a místy vyloženě podařený podmaz.

Samotná kvalita materiálu je obstojná, byť trochu kolísavá. Osobně se mi víc líbí první skladba “A Bright Red Scream”, která má dost dobrou sloku, kde se klidnější kytarová poloha míchá s parádním vokálem a objeví se pár pěkných nápadů. Tvrdší refrén proti sloce působí malinko genericky, ale špatný není, dohromady to funguje a čím déle to poslouchám, tím méně mi to vadí. Titulní, takřka instrumentální skladba je v nosných motivech podstatně chudší, až to občas zavání amatérismem, ale na druhou stranu musím pochválit vkusné použití kláves a zejména svižnou pasáž v závěrečné třetině, kde nakonec zafunguje i jeden z těch slabších nosných motivů.

Podtrženo sečteno, “Unfulfilled” je poměrně příjemné dílko, jehož poslechem určitě nic nezkazíte. Je vidět, že v Insula rozhodně dřímá určitý talent a potenciál, a jelikož se to na “Unfulfilled” jasně projevuje, nadprůměrná známka je zcela určitě na místě.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.