Karnivool - Asymmetry

Karnivool – Asymmetry

Karnivool - Asymmetry
Země: Austrálie
Žánr: progressive rock
Datum vydání: 19.7.2013
Label: Density Records

Hodnocení: 10/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Příznivci progresivního rocku, vysypte pokladničku a spočítejte si, jestli vám zbyly nějaké ušetřené koruny na nové album Karnivool, “Asymmetry”, protože tahle koupě se určitě vyplatí. A kdo není příznivcem, tak se jím možná po jeho poslechu stane.

Australany Karnivool jsem poznala poněkud nedávno skrze jejich první album “Themata” a už to mě uchvátilo. Bylo jednoduché, příjemné na poslech, nevyčerpávající. Říkala jsem si tehdy, že je radost objevovat takové kapely, určitě to dotáhnou vysoko. Dokonce jsem si nestihla poslechnout ani druhou desku “Sound Awake”, protože jsem neustále protáčela první dokola, a v tom mi bylo naservírováno nejnovější album. Při jeho poslechu mi spadla brada – jedním slovem perfektní.

Nejnovější deska je oproti “Themata” velkým pokrokem. Chvíli mi trvalo, než jsem do něj pronikla a dokázala se orientovat v jednotlivých skladbách, o to větší však byl výsledný prožitek. Nejen hudební, ale i lyrický. Musím říct, že je album dotažené do nejmenšího detailu. Technicky je na špičkové úrovni, veškeré linky od bicích až po zpěv si jedou ve vlastních trasách a zapadají do sebe jako skládanka. Nestalo se mi, že by mě nějaký úsek nudil nebo mi tam vyloženě vadil. Vlastně se ani nemůžu rozhodnout, kterou skladbu mám nejraději. Všechny nesou něco svého a ani jedna není horší nebo lepší než druhá. Je to přesně typ alba, které prožijete naplno, zazpíváte si a ještě se pak cítíte, jako by vás strčili do zásuvky. Tím netvrdím, že na albu nejsou klidnější pasáže, ale i ty mají energie na rozdávání. Co víc napsat. Hodnocení snad mluví za vše.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.