Madball - Hardcore Lives

Madball – Hardcore Lives

Madball - Hardcore Lives
Země: USA
Žánr: hardcore
Datum vydání: 27.6.2014
Label: The Black N Blue Label

Odkazy:
facebook

Čtyři roky trvalo, než se hardcorová legenda z New Yorku, Madball, vedená Freddym Cricienem, odhodlala k vydání nového studiového alba. Tahle kapela, která stala u zrodu stylu, během své kariéry neopustila hranice, jež kdysi sama pomáhala načrtnout, a novinka “Hardcore Lives” jako by se snažila dokázat, že HC opravdu žije. Ne, že by bylo nutno o tomto nějak pochybovat, ale co si budeme říkat, kapel, které ctí zásady tohoto životního stylu už příliš mnoho není nebo o nich (s výjimkou zasloužilých jmen) není slyšet tak moc, jako tomu bylo kdysi.

“Hardcore Lives” je přesně takové, jaké jsem očekával. Agresivní, upřímné, jednoduché a plné toho nejklasičtějšího NYHC, jaký si jen lze představit. Celkem 15 válů při délce lehce přes 30 minut dává jasně najevo, co od poslechu očekávat. No, a protože přesně to Madball přináší, tak nemám pocit, že bych při poslechu prahl po něčem jiném. Jasně, druhé “Set It Off” už nikdy nevznikne, ale přesto se dá novinka úplně v pohodě vyslechnout. A když s tím nemám problémy já, jakožto posluchač, který Madball sleduje poctivě a může tak mluvit o jejich tvorbě jako o opakování sebe sama, tak by deska neměla být na obtíž někomu, kdo si chce k legendě přičichnout vůbec poprvé.

Vypalovačky jako “Hardcore Lives”, “Doc Marten Stomp”, “True School” nebo “Mi Palabra” jsou přesně podle mého gusta. Skočné, úderné a chytlavé pecky. Ostatně, kdybych chtěl být precizní, tak tenhle popis bych klidně dokázal napasovat na všechny skladby, protože pokud budeme slovo hit chápat tak, jak jen to v rámci HC lze, tak žádná ze skladeb není z papírového hlediska nudná vycpávka. Nicméně, kdo hardcore neměl rád doposud, tak po vyslechnutí “Hardcore Lives” názor nezmění. Pokud si však odmyslíte to, že hardcore je pořád o tom samém (co si budeme nalhávat, tam se prostě nic jiného vymyslet nedá), tak jestli někdo to něco málo dokáže dělat vážně dobře, jsou to zcela jistě Madball. A “Hardcore Lives” budiž důkazem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.