Methane - Southern Metal

Methane – Southern Metal

Methane - Southern Metal
Země: Švédsko / USA
Žánr: southern / groove metal
Datum vydání: 31.1.2014
Label: selfrelease

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Methane

Tak schválně, co očekáváte od kapely, která své prvotní třískladbové EP pojmenuje Southern Metal“? Myslím, že o hudební náplni není potřeba se nějak obšírněji bavit, protože Methane ji (ne)šikovně vyzradili už v titulu svého debutového studiového výtvoru, ale co se týče kvality tohoto počinu, tak to zas taková bída není.

K mé spokojenosti jsou všechny tři skladby napěchované testosteronem, nenudí hned po prvním poslechu a zvukově to taky není špatné (rozuměj, že vše je hezky pohromadě čitelné a kytary tomu suverénně velí). Jediným zklamáním se tak můžou zdát vokály Tima Scotta, který je poněkud nevýrazný a v některých momentech jako by se hledal za tlustou zdí instrumentálních spodků.

Methane celkem šikovně do svého jižanského metalu přináší agresivní prvky, díky nimž jsou některé momenty dosti podobné legendárním Texasanům Pantera, čemuž napomáhá jak zabarvení vokálu Tima Scotta, který Phila Anselma nejednou připomene, tak zejména kytarové kvílení, k němuž dvojice Dylan Campbell a Jimi Mästerbo sahají pravidelně, a třeba poslední “Hang Me High” jako by vypadla z některých z velkých alb zmíněné veličiny.

Svým způsobem je jediným nedostatkem “Southern Metal” jeho krátká hrací doba, která se u tří skladeb zastavila někde na dvanácti minutách, a člověk tak nemá ani čas se dostat do té správné nálady a už je tady konec. Úvodní “Scars & Bars” je sice poctivá šlupka a “Pray for Death” zase pohání sborové vokály a jako kovadlina těžký kytarový riff, ale záhy přijde hitová “Hang Me High” a veškerá sranda končí.

Jako taková ochutnávka věcí budoucích “Southern Metal” splnilo v mém případě svůj účel, protože si Methane ponechám jako slibnou kapelu, jejíž debut by mi (pokud si zanechá obdobnou formu) mohl zachutnat. Nicméně hodnotit jen na základě těch několika minut muziky bodově se mi nechce, tak i přes velmi dobrý výsledný dojem si známku nechám pro příští setkání.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.