Mount Salem - Endless

Mount Salem – Endless

Mount Salem - Endless
Země: USA
Žánr: doom metal / psychedelic rock
Datum vydání: 28.2.2014
Label: Metal Blade Records

Hodnocení: 7,5/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

Není žádné tajemství, že v hudbě vždy přicházejí a odcházejí různé stylové vlny, což samozřejmě bezezbytku platí i v tvrdé muzice, v níž se poslední dobou rozmohly dva proudy. Prvním z nich je cokoliv post/djent/prog/shoegaze a podobné věci, tím druhým jsou pak žánry jako doom, stoner nebo rock v hodně retro stylu. Hlavně být retro, znít (a vypadat – plnovous nebo alespoň knírek jsou naprostá povinnost) jak ze sedmdesátek a nejlépe navrch posypat lehkou špetkou psychedelie. A v naprosto ideálním případě tomu ještě nasadit korunu texty o okultismu. A právě tímhle směrem se vydala také mladá formace Mount Salem z Chicaga…

Ostatně už jen název Mount Salem, ale i logo kapely nebo obálka debutového minialba napovídají, co se tady bude hrát. A přesně tak to také je. Retro doom metal míchaný s psychedelickým rockem, špinavé riffy, opilá baskytara, nějaké ty klávesy a samozřejmě nesmí chybět ani výrazný ženský vokál v podání Emily Kopplin. Klasicky se zde nevymýšlí vůbec nic nového, ale já osobně mám podobnou hudební produkci dost rád a konkrétně Mount Salem nemám sebemenší problém to věřit, protože z té muziky je cítit, že to takhle chtějí hrát a při poslechu vás ani nenapadne, že by mělo jít o kapelu, jež se jen veze na trendovém vlaku. A to je samozřejmě hodně dobré znamení.

Mount Salem si své debutové EP s názvem “Endless” původně vydali sami už před více jak rokem, ale přednedávnem počin vyšel znova, tentokrát už se značkou velké firmy Metal Blade Records a se dvěma bonusovými songy “The Tower” a “Mescaline II”. A upřímně se ani moc nedivím, že po tomhle materiálu skočil takovýhle label, protože je to opravdu kvalitní záležitost. Díky oběma novým songům již “Endless” dosáhlo délky regulérní řadovky (přes 42 minut), ale i když se jedná o začínající formaci, nemají Mount Salem sebemenší problém tuhle délku s přehledem utáhnout. Osobně mě jejich prvotina příjemně překvapila, hodně mě baví a líbí se mi atmosféra, tudíž nemám problém to hezky oznámkovat.


3 komentáře u „Mount Salem – Endless“

  1. Mount Salem jsou skvělý! Objevil jsem je docela nedávno. A musím se přiznat, že mě ani nenapadlo, že v tom je doom metal. :-D Asi to bude tím, že doom metal mě absolutně míjí. Nebo prostě nemám uši na správném místě! :-D Každopádně kombinace s psychedelic rockem je pro mě vážně přitažlivá.

    1. Jo jo, já mám takovýhle věci taky rád. Jestli se ti něco takovýho líbí, tak zkus třeba ještě Ides of Gemini nebo Bloody Hammers, pokud neznáš ;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.