Norse - All Is Mist and Fog

Norse – All Is Mist and Fog

Norse - All Is Mist and Fog
Země: Austrálie
Žánr: death / black metal
Datum vydání: 5.11.2012
Label: selfrelease

Hodnocení: 8/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Metal Promotions

Co člověk asi tak může čekat od kapely, která se jmenuje Norse a která vydá desku s názvem “All Is Mist and Fog”? Že by nějaký severský black metal klasického ražení? Oukej, to jsme na tom stejně. Jenže chyba lávky! Norse nejsou ze severní Evropy, nýbrž z úplně opačného konce planety – z Austrálie. A nakonec ani s tím klasickým black metalem to nebude tak žhavé – ačkoliv i black metal hraje v hudbě Norse vcelku podstatnou roli, na prvním místě v jejich případě stojí death metal.

Na jednu stranu ani tohle na první pohled nevypadá jako kdovíjak originální kombinace, nicméně se Norse musí nechat, že ji uchopili přinejmenším zajímavým způsobem a místy tím pádem jejich muzika zní velice interesantně – v některých momentech jsem si například říkal, že je to snad poprvé, co poslouchám black metal s breakdowny. Není to přímo technický death metal, přesto je to zahrané poměrně hodně technicky a s oním black metalovým odérem to dohromady dává až nečekaně kvalitní nářez, jemuž ovšem nechybí inteligence a silné nápady. Obzvláště střední část “All Is Mist and Fog” má obrovské koule v podobě trojice z mého pohledu nejlepších songů “Silently Awake”, “Plaguewhore” (ten její závěr, jenž nastoupí po klavírovém intermezzu, je vážně drtící, obzvláště bicí zde doslova zabíjejí) a “Concrete Wastes”. Nicméně to neznamená, že by byl zbytek písniček nějak slabší, to rozhodně ne – zmiňované kusy sice mě osobně zaujaly nejvíce, ale album je parádní jako celek a ani jedna položka tracklistu není slabá.

Tak či onak se z mého pohledu nakonec z “All Is Mist and Fog” vyklubala až překvapivě záživná a kvalitní deska, která rozhodně má co říct. Čekal jsem od Norse trochu něco jiného, než co jsem nakonec dostal, ale o to příjemněji jsem výsledkem potěšen, takže v konečném součtu jsem s “All Is Mist and Fog” hodně spokojený a s naprostým klidem tu fošnu mohu doporučit dál. Pokud vám není extrémní metal cizí, rozhodně to za zkoušku stojí!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.