Rahvira - Part IV

Ռահվիրա – Հակահարված

Ռահվիրա - Հակահարված
Země: Arménie
Žánr: black metal
Datum vydání: 15.6.2013
Label: selfrelease

Hodnocení: 6,5/10

Odkazy:
web / bandcamp

Že název kapely ani alba v nadpisu nepřečtete? To je v pohodě, já taky ne. V přepisu do latinky z arménštiny by se skupina měla jmenovat Rahvira a deska “Hakaharvatc”. Co ovšem nahrávka skrývá po hudební stránce? Svým způsobem se jedná o relativně zajímavou záležitost už jen tím svým původem, jelikož na black metal z Arménie člověk ani náhodou nenaráží každý den… vlastně k jakémukoliv metalu z Arménie se posluchač nedostává úplně běžně (System of a Down tu nevytahujte, ti už od začátku působí v USA a také jde o výjimku potvrzující pravidlo). Tak se na to pojďme podívat…

Upřímně můžu říct, že jsem od Ռահվիրա neočekával vůbec žádné zázraky, vlastně naopak jsem byl psychicky tak nějak připraven, že hudebně půjde o přinejlepším průměrný black metal s nulovou invencí a špatným zvukem. Musím ovšem říct, že v tomto ohledu mě “Հակահարված” docela příjemně překvapilo, protože namísto kanálového soundu se Arménci vytasili se zvukem až překvapivě solidním a stravitelným i pro běžného smrtelníka, který není zvyklý na black metalové garáže. Stejně tak ani hudebně nejsou Ռահվիրա nudnou a neobjevnou hoblovačkou, ale jejich produkce je poměrně příjemná, melodická a kapela se nebojí ani kláves.

Právě v takových momentech je “Հակահարված” nejzajímavější a nejzábavnější. Když Ռահվիրա spustí hoblovačku, tak je to takový proč ne black metal, ale nic extra. Když se ovšem Arménci pustí do melodií, sem tam si pomůžou klávesami, nabídnou epičtější atmosféru a místy i náznak orientální nálady, v tu ránu je to o něčem jiném. Naštěstí podobné věci nejsou úplně vzácné a skupina jich využívá relativně dost, takže výsledek v posluchači zanechá docela pozitivní dojem.

Jasně, ve finále “Հակահարված” rozhodně není nějaký majstrštyk, který byste za každou cenu museli slyšet. Největším tahákem alba stále zůstává fakt, že pak budete moct tvrdit, že jste poslouchali black metal z Arménie. Tenhle konkrétně je však navíc provedený dost slušně a na chvíli vážně zabavit dokáže.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.