Sabaton - Coat of Arms

Sabaton – Coat of Arms

Sabaton - Coat of Arms
Země: Švédsko
Žánr: power metal
Datum vydání: 21.5.2010
Label: Nuclear Blast

Hodnocení: 7/10

Zbytek redakce hodnotí:
H. – 6/10
Seda – 6/10

Průměrné hodnocení: 6,3/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Hudební rok 2010 se nám nese ve znamení dobrých desek, alespoň doposud tomu tak bylo, a tak bych vám rád předkousal další z nich. Před celkovým vydáním Sabaton vylezli s ochutnávkou písně “Coat of Arms” a už tehdy bylo jasné, že to bude otvírák celého stejnojmenného alba (jako by to bylo poprvé, co to Sabaton použili). Co mě na první poslech potěšilo, že se nese ve znamení přímočarých, o albu napovídajících prvních písní z prvních alb (“Primo Victoria” a “Attero Dominatus”) a nebude to nudná citace jako na “The Art of War”. Začal jsem očekávat klasické schéma Sabatonovské tvorby, konkrétně: dobrý otvírák, následován lepšími kousky alba, nějaká ta pecka uprostřed, trocha latiny a nakonec píseň oslavujíce staré a ostřílené metalové kapely. V tomto schématu novinka “Coat of Arms” nezklamala. Přestože má jen deset songů o celkové délce 40 minut, tak plnohodnotně konkuruje předešlým deskám a možná je i díky tomu předčí.

Co se poslouchatelnosti týče, není “Coat of Arms”, žádným převratným krokem, ale i tak má ve svém kádru pár, který, dle mého názoru, vyčnívá. Je jím dvojice písní “Coat of Arms” a “The Final Solution”, ve kterých dostávají velký prostor klávesy, které se mohou zdát “laciné”, přesto jsou účinné, a tak znějí i v ostatních písní. Dále tu máme jednu písničku, která potěší českého posluchače. Je jí “Aces in Exile”, kde jsou mj. zmiňováni čeští letci, bojující v Bitvě o Británii. Zbytek písní nás hudebně nijak nepřekvapí, a proto jej dále nebudu rozebírat, jen si dovolím malou citaci od kolegy H.: “První půlka je celkem dobrá, druhá už tak dobrá není, od ‘The Final Solution’ to jde z kopce.”

Sabaton“Coat of Arms” je dobrá volba pro každého příznivce klasické švédské metalové školy, každý si na ní najde tu svou.


4 komentáře u „Sabaton – Coat of Arms“

  1. V podstatě musím citovat jen sám sebe z recenze (to se mi ještě nestalo :D ) – první polovinu bych se nebál označit za dobrou, místy až výbornou, ohraničenou dvěma vrcholy – titulní věcí a hlavně opravdu hodně povedenou “The Final Solution”. Po ní kvalita (resp. moje pozornost a tím pádem zábavnost pro mě) citelně upadá. Celkově to nadprůměr je, ale jenom lehký :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.