Sabaton

Sabaton, Alestorm, Steelwing

Sabaton
Datum: 28.2.2015
Místo: Praha, Nová Chmelnice
Účinkující: Alestorm, Sabaton, Steelwing

7. listopadu 2010, KC Vltavská, Praha 20:00 – toť datum, místo a čas, které všichni příznivci Sabaton nejen z Prahy, ale i blízkého a dalekého okolí očekávali. Byla to však i událost pro příznivce doprovodných kapel Steelwing a Alestorm.

Jako první přišli na řadu švédští Steelwing se svým – jak sami tvrdili – “Fuckin’ pure heavy metal!”. Ne že bych jim chtěl brát iluze, ale zas tak slavné to nebylo. Hudebně to byl hevík, jak má být, nicméně zpěv pokulhával, takže místo Steelwing se šlo na pivo, neb v sále bylo přetopeno a vzduch byl dýchatelný pouze pod úrovní kolen.

Skotští piráti Alestorm, to už bylo jiné kafe. Přišli, začali valit a publikum se začalo i trochu pohybovat do rytmu. Ač jsem od této kapely neznal jedinou skladbu, nebyl problém si pozpěvovat druhé refrény nebo některé pasáže, protože Alestorm jsou velice předvídatelní. To nemění nic na faktu, že jako předkapela jsou obstojní a dobře připravili dav na hlavní událost večera – Sabaton.

Sabaton naběhli na pódium za zvuků intra, které využívají vždy, a bez nějakých keců spustili první song “Ghost Division”. Zpěvák Joakim Brodén byl rád, že je opět doma, a tak měl menší proslov a nakonec nám pověděl, že na četné e-mailové žádosti nám zahrají “The Final Solution”, což byla asi nejlepší skladba tohoto večera, i přestože byli Sabaton celkově ve formě velice dobré. Hrálo se svižně, diváci se dobře bavili, tedy alespoň ti, co byli namačkaní na pódiu, a nemohli se skoro nadechnout, protože vzduch byl už tou dobou absolutně nedýchatelný a všechno oblečení bylo totálně mokré. Ale to nebylo podstatné, když Joakim začal zpívat Kočka leze dírou. Pak přišlo na řadu “Primo Victoria”, lehké vytleskávání, přídavek v podání “Metal Machine”, Joakimův výlet nad hlavy snad všech diváků a na závěr “Metal Crüe”. A byl konec, při němž se všichni snažili dostat ven co nejrychleji. 23:45 a bylo po všem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.