Shrapnel - The Virus Conspires

Shrapnel – The Virus Conspires

Shrapnel - The Virus Conspires
Země: Velká Británie
Žánr: thrash metal
Datum vydání: 3.2.2014
Label: Candelight Records

Hodnocení: 6,5/10

Odkazy:
web / facebook

Debutové album této thrash metalové pětice z Anglie je přesně takové, jaké posluchač stylově znalý může očekávat. Pět vteřin kraťoučkého intra, které uvozuje “Kingdom Come”, je snad jediným poklidným momentem “The Virus Conspires”, protože jakmile se do toho Shrapnel opřou z plných plic, tak serou na všechny a na všechno a jejich thrashová bruska se nezastaví. Po celých čtyřicet minut je jejich hudba tak nabroušená, že i staří mazáci Exodus, kteří jsou z řady riffů slyšet opravdu mocně, by měli ve svých nejdivočejších letech co dělat.

Nemá smysl mluvit o originalitě materiálu, protože i hluchý musí vědět, že tady se neskládalo s čistým papírem na začátku, ale vycházelo se z inspirace u žánrových idolů, takže některé ze skladeb zní poměrně neoriginálně, ale přesto se nedá Shrapnel upřít, že to, co dělají, dělají s nadšením. Čtyřicet minut je sice dost dlouhá doba, ale některé ze skladeb jsou velmi slušné vály, kterými nikdy nepohrdnu. “Titan”, “The Wake” nebo “Poison the Mind” jsou prostě riffové řežby s lehce zapamatovatelnými refrény, a protože od čerstvé vlny thrashe nic jiného čekat ani nejde, tak je svým způsobem všechno v pořádku. Samozřejmě, že až si budu chtít za pár týdnů pustit šlapavou thrashovou desku, tak skončím u starých Slayer, Exodus a Metallicy, ale v průběhu náslechu “The Virus Conspires” jsem neměl potřebu hledat mouchy, které by měly případného posluchače odradit. K mé vlastní spokojenosti mi tam chybí vyložená pecka, jež by vyčnívala nad rámec velmi dobře odvedeného řemesla, ale co se dá dělat, není každý den posvícení.

Jednoduše řečeno, pokud máte rádi thrash, budete mít rádi i Shrapnel. Asi to nebude celoživotní osudová láska, ale jako taková bokovka na chvíli, než vás všechno to pozlátko na povrchu omrzí, bude “The Virus Conspires” bohatě stačit. Tedy, alespoň mně stačilo, a to na dobu delší, než jsem původně očekával.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.