Skeletonwitch - Serpents Unleashed

Skeletonwitch – Serpents Unleashed

Skeletonwitch - Serpents Unleashed
Země: USA
Žánr: black / thrash metal
Datum vydání: 29.10.2013
Label: Prosthetic Records

Hodnocení: 6,5/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Před pár lety byli Skeletonwitch poměrně svěžím závanem vzduchu na scéně. Sice nepřišli s ničím originálním, právě naopak, ale ta jejich black/thrash metalová pila, z níž smrděla špína a stará škola na sto honů, prostě šlapala a bavila. Dnes už jsou Skeletonwitch kapelou, která vás v ničem nepřekvapí, a když tihle Američané vydávají novou desku, tak už předem víte, co na ní bude a jak to bude znít. Nicméně na druhou stranu, i přes tento handicap se musí Skeletonwitch nechat jedna věc – pořád to šlape a pořád to baví. Nejedná se o nikterak náročnou produkci, ale poslouchá se to přímo samo.

Přesně taková je i novinka “Serpents Unleashed”. Je plná rychlých black/thrash metalových vypalovaček s příjemně zašpiněným soundem, Skeletonwitch na začátku dupnou na plyn a nohu z něj sundají v podstatě až potom, co album skončí. To dejte dohromady s tím, že nahrávka netrvá ani 32 minut, a výsledek máte více než jasný – “Serpents Unleashed” uhání kupředu jak splašené, a než se člověk naděje, už je konec. Má to výtečný tah na bránu, má to drive, má to víceméně všechno, co by podobná placka měla mít – Skeletonwitch dle všeho vědí, co jim jde nejlépe, a podle toho svou muziku také kormidlují. Zmiňovaná stopáž je také chvályhodná, protože i z toho je znát, že Skeletonwitch evidentně mají soudnost, protože co si budeme povídat – kdyby “Serpents Unleashed” trvalo hodinu, tak v půlce už by to začalo nudit a na konci by to bylo takřka neposlouchatelné. Takhle je to akorát.

Snad jediná věc, která mi na “Serpents Unleashed” trochu chybí a která na předchozí fošně “Forever Abomination” byla, je občasné koření v podobě lehce epičtějších momentů. Dobře, pár náznaků se objeví i na novince, viz třeba “Beneath Dead Leaves”, “Unending, Everliving” nebo “More Cruel Than Weak”, ale jsou to vážně jen náznaky, docela v tomhle směru postrádám nějakou vyloženou pecku, jakou byla posledně “The Infernal Resurrection”. Ale i přesto je “Serpents Unleashed” solidní deska, jež se mi líbí.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.