The Black Dahlia Murder - Ritual

The Black Dahlia Murder – Ritual

The Black Dahlia Murder - Ritual
Země: USA
Žánr: melodic death metal
Datum vydání: 17.6.2011
Label: Metal Blade Records

Hodnocení:
Seda – 6/10
H. – 6/10

Průměrné hodnocení: 6/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

The Black Dahlia Murder jsem poslouchal docela dost před loňským Brutal Assaultem. Na jejich vystoupení jsem se tešil, ale kluci mě zklamali. Nevím proč, ale zkrátka mě jejich show vůbec nebavila. Po návratu domů jsem je tedy dost zanedbával a v podstatě jsem je neslyšel až doteď, kdy je poslouchám kvůli recenzi na “Ritual”. Tuto partu mám zafixovanou jako jednu z lepších metalcorových kapel současnosti. V současné konkurenci metalcoristů je opravdu těžké prorazit a The Black Dahlia Murder svou kvalitou dokazují pokaždé s novou deskou. I když se od sebe alba nijak zázračně neliší, poslech je pokaždý stejně kvalitní a dodržují si úroveň, kterou nastolili už od první desky “Unhallowed”.

Na “Ritual” najdete 12 písní. Všechno to jde shrnout jednoduše do jedné věty: klasický, dobře poslouchatelný metalcore. Nic víc, nic míň. Takovýto mám rád, nicméně je to furt to stejné. Žádné oživení, bohužel asi musím konstatovat, že metalcore už je mrtvý žánr a nemyslím si, že se nějaké kapele povede tento styl hudby posunout někam dál a jinam. Metalcore dostávám na recenze pravidelně a pokaždé musím psát skoro to stejné, protože to ani nijak jinak nejde. Nevím, co vede kapely k tomu, aby neustále tvořily stejné a stejné desky dokola. Pomineme-li peníze, tak už to ani ty lidi nemůže bavit, když počtvrté vyjde to stejné, akorát s jinými názvy. Můžeme být ale rádi, že The Black Dahlia Murder nedopadli třeba jako Architects, kteří to až překombinovali a vytořili opravdu špatnou desku. The Black Dahlia Murder aspoň se drží svého standardu a drží si určitou, i když už stereotypní, kvalitu. Z jednotlivců je těžké vyzdvihnout nějakého favorita, ale nejvíce mi v hlavě asi zůstala úvodní “A Shrine to Madness”.

“Ritual” je naprosto typická metalcorová deska. Neurazí, nenadchne a ani nic jiného. Poslechnete, řeknete si OK a zase vypnete a málokdy pustíte znova. Aspoň tak to udělám já. Doufejme v lepší zítřky metalcoru, nebo všichni umřeme na to, jak je to furt stejné, stejné, stejné a stejné…


Další názory:

Na muzice The Black Dahlia Murder neshledávám ve své podstatě nic špatného, přesto ale nemohu říct, že by jejich novinka “Ritual” oplývala byť i jen jednou jedinou věcí, která by mne donutila si tu nahrávku někdy v budoucnu zase pustit. Jako jo, když si to pustím, nemám s tím problém a nemám ani tendenci to vypínat, nepůsobí to však na mě ničím extra. Prostě hudba v pohodě, nic víc. Možná, že nenapravitelným hltačům modernějších metalových žánrů to bude stačit, ale mě to nestačí. Další, co mi na The Black Dahlia Murder trochu vadí, je to, že mezi jejich jednotlivými alby nevidím žádný velký rozdíl. Každé dva roky se někdy kolem léta objeví jejich nová fošna, pokaždé je to v pohodě, ale nikdy nic, co by mě osobně nějak nadzvedlo (ať v pozitivním či negativním slova smyslu). Zábavná satanášská grafika “Ritual” nijak nezachrání.
H.


6 komentářů u „The Black Dahlia Murder – Ritual“

  1. Jejich zanr je sporny, casto to je uvadene jako metalcore, tak jsem to pouzil. Nemusi to presne odpovidat, ale nerad se babram skatulkama.

   1. Na to,že se nerad babráš škatulkama, používáš slovo “metalcore” až moc často.. a navíc i blbě :-( no nic,těšim se na další recenze blekmetlu,kterej určitě mrtvej žánr neni

    1. Tak nikde není psaný, že s našim názorem musí každý souhlasit. Naopak, my rádi zkonfrontujeme svůj názor s jiným pohledem v diskuzi. Pokud to teda není nesouhlas stylem “jste kokoti, protože se vám nelíbí moje oblíbená kapela”, což z tvých příspěvků trochu cítím:-)

     Co se týče toho metalcoru, v tom máš pravdu, to Seda zvolil trochu nešťastně, ale stalo se…

     1. Já samozřejmě respektuju názor každýho, ale prostě když si přečtu recku, kde se 7x objeví slovo “metalcore” u kapely, v jejíchž hudbě neni jedinej metalcorovej element (za což je mam v dnešní záplavě uniformních -corů rád), tak se trochu naštvu, že si recenzent neudělal domácí úkol. To je celý :-) Jinak sem chodim rád, takže no hard feelings ;-)

     2. Jasně, to chápu. A jsem rád, že ti není jedno, co se tu píše:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.