Wovenwar - Wovenwar

Wovenwar – Wovenwar

Wovenwar - Wovenwar
Země: USA
Žánr: melodic metalcore
Datum vydání: 1.8.2014
Label: Metal Blade Records

Odkazy:
web / facebook / twitter

Jelikož se zpěvák Tim LambesisAs I Lay Dying musel klidit za katr, tak jeho bývalí kumpáni ještě před vynesením rozsudku za plánování vraždy své ex-manželky nelenili a zformovali kapelu novou, která nebude zatěžována osobními problémy zpěváka. Vznikli tak Wovenwar, kde čtveřici ostřílených metalcorových hudebníků doplnil zpěvák Shane Blay z jistých Oh, Sleeper, a debutové album na sebe nenechalo dlouho čekat.

Vzhledem k tomu, že drtivou většinu materiálu složili bývalí členové As I Lay Dying, tak bylo celkem jasné, jakým směrem se bude debut “Wovenwar” ubírat. V podstatě se dá říct, že je to ta samá hudba, jen je prohnaná přes mlýnek, který do ní vmísil ještě více melodií, než jak jimi disponovali As I Lay Dying. Shane Blay vládne pouze melodickým vokálem, a pokud jste byli zvyklí na klasickou kombinaci metalového hřmění a řevu s hitově vzletnými refrény, tak Wovenwar rezignovali na první část této kombinace. Tedy alespoň zdánlivě. I když jsou kytary tím, co udává téhle desce hlavní výraz, a občas se nějaká ta nesmlouvavá pasáž ukáže, tak v celkovém vyznění je “Wovenwar” album velmi melodické, že mluvit o klasickém metalcoru je skoro mimo mísu.

Ačkoli jsou skladby dostatečně hitové, tak při počtu 13 kusů je ta hlavní devíza takto chytlavého materiálu devalvována do roviny přílišné nudy a jednotvárnosti. Mně samotnému vydržela pozornost vždycky někam k “Profane”, případně ještě “Archers” a poté už jsem se musel vyloženě nutit, abych dokázal “Wovenwar” doposlouchat. A tím neříkám, že by těch posledních několik skladeb bylo špatných, jen to prostě na jeden zátah není žádná lahoda. A to nechci kapele vyčítat její snahu o líbivost, protože prvních pár skladeb je mi to vyloženě sympatických a “Wovenwar” se poslouchalo skoro samo. Jen škoda, že není o nějakých dvacet minut kratší, protože všechno to, co je na “Wovenwar” dobré, je takto rozmělněno na příliš velikou plochu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.