Devil You Know - The Beauty of Destruction

Devil You Know – The Beauty of Destruction

Devil You Know - The Beauty of Destruction
Země: USA
Žánr: metalcore
Datum vydání: 23.4.2014
Label: Nuclear Blast

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
facebook

Poté, co Howard Jones opustil své bývalé působiště Killswitch Engage jsem čekal, že vyrukuje s novou hudbou mnohem dříve než letos v řadách Devil You Know, kde s ním účinkují bývalí a současní členové Bleeding Through, Devolved či All Shall Perish, takže by se dalo při povídaní o této kapele použít přízvisko “super”, protože o úplně bezejmené borce v žádném případě nejde a jejich prvotina byla v žánrových kruzích značně očekávaná.

Teď se samozřejmě nabízí otázka, jestli se od známých jmen dá automaticky očkávat něco víc než generická produkce metalcorové kapely. Dá, i když jediným prvkem, který Devil You Know a jejich debut “The Beauty of Destruction” odlišuje od spousty ostatních a táhne jej nahoru, je zpěvák Howard Jones, jenž prostě umí a během té doby, co byl široké veřejnosti jakožto zpěvák Killswitch Engage dostatečně na očích, se vyprofiloval v jednoho z nejlepších žánrových pěvců. Jeho líbivé polohy jsou stejně tak uvěřitelné jako ty agresivně řvané. A právě z jeho variability Devil You Know těží i hudebně, protože není sebemenších pochyb o tom, kdo je v jejich řadách tou hlavní hvězdou. Uvolněnější písně jako “I Am the Nothing” nebo “For the Dead and Broken” se točí kolem plně melodického zpěvu a výsledek je snad ještě lepší než na první poslech agresivní brusky jako “A New Beginning” nebo “A Mind Insine”, u nichž si člověk řekne, že řežou a v refrénu melodicky pohladí, ale na druhou stranu, kdo tohle dneska neumí?

S přibývajícími minutami už počáteční pozornost lehce opadá a lepší první polovina působí silněji a semknutěji (až na melodické hovno “It’s Over”) než slabší závěr, kde mne až na výjimky “I Am the Nothing” a našlapané “Shut It Down” nic moc nechytlo. Možná je to tím, že i přes veškerou snahu učinit jednotlivé písně barvité a samostatně přeživší, trpí album místy jistou uniformností, která mu na životnosti nepřidá. Celkově však “The Beauty yof Destruction” hodnotím jako slušný nadprůměr.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.