Unholy Vampyric Slaughter Sect - The World Trapped in Vampyric Sway (Darker and Darker)

Unholy Vampyric Slaughter Sect – The World Trapped in Vampyric Sway (Darker and Darker)

Unholy Vampyric Slaughter Sect - The World Trapped in Vampyric Sway (Darker and Darker)

Země: USA
Žánr: experimental black metal
Datum vydání: 21.8.2020
Label: Crown and Throne Ltd.

Tracklist:
01. To Love Nothing but Loss of One’s Enemy
02. Pummeled flesh in the Mouth of the Virgin
03. Forced Genuflection on Adoring Gored Knees
04. Lunar Intrusion of the Crown Chakra (Castration of Inferior Aura)
05. And I Will Come to Thee an Iron Wolf

Hrací doba: 24:23

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Suspicious Activities PR

Unholy Vampyric Slaughter Sect patří přesně k tomu druhu kapel, od nichž už jen podle jména čekáte jen to nejhorší. Mám jen hrubou představu, jak je na tom tenhle jednočlenný projekt z Massachusetts na starších počinech, protože jsem nikdy nenašel odvahu si je pouštět jakkoliv zevrubněji, ale i od letošního alba „The World Trapped in Vampyric Sway (Darker and Darker)“ jsem čekal raw-black-wampyric retardovanost. K poslechu jsem se tentokrát odhodlal z jediného důvodu, který nepotřebuju zastírat – chtěl jsem se něčemu od plic zasmát.

„The World Trapped in Vampyric Sway (Darker and Darker)“ mě svým zvukem trochu překvapilo, protože o syrovou bezmyšlenkovitou primitivnost se určitě nejedná. Nemyslete si ale, že mě muzika Unholy Vampyric Slaughter Sect překvapila v pozitivním slova smyslu, protože to teda ani náhodou. Řekněme, že to jenom není píčovina, nýbrž kundovina.

Můžete si říkat, že jsem zaujatý, ale doufám a věřím, že kdyby „The World Trapped in Vampyric Sway (Darker and Darker)“ bylo dobré, dokázal bych to poznat i navzdory očekáváním. Tady jsem ale nepoznal nic jiného než brutálně špatné riffy. Ty mě na albu točí snad nejvíc. Třeba uvřískaný vokál je taky špatný až běda, ale ty riffy… ty mi občas přijdou fakt tragické. Hlavně se mi zdá, že na mnoha místech ani nejde o styl, jenž by se hodil do black metalu. Což o to, nepatřím k puritánům, ale občas ty motivy znějí jak vykradené z podprůměrného deathcoru. A to poslouchat fakt nechci.

Na celé nahrávce dává nějaký smysl snad jen jediná věc, a sice občasné pokusy o industrial. I ty sice mají festovně daleko do ideálu, ale v porovnání s jalovostí metalové stránky se skoro jedná o balzám pro uši. Skoro.

Co si tak matně vzpomínám, jak znělo minulé album „The Power of Unordained Light“, tak mám pocit, že Nesvatá vampýrská masakrální sekta (haha, to zní ale debilně) se rozhodla na „The World Trapped in Vampyric Sway (Darker and Darker)“ experimentovat. A tenhle pokus dopadl dost zoufale. Jako jednu krásnou ukázku toho, o jaké vyprázdněné hovadině se tu celou dobu bavíme, bych doporučil střed čtvrtého songu „Lunar Intrusion of the Crown Shaktra (Castration of the Inferior Aura)“. Asi se mělo jednat o nějakou jakože hustodémonsky krutopřísnou industriálně ambientní vsuvku, ale to cinkání zní jako něco přesně na půli cesty mezi dětskou ukolébavkou a koledou.

Mrzké antikvality alba hodlám plně demonstrovat na dalších dvou sděleních:

Za prvé, „The World Trapped in Vampyric Sway (Darker and Darker)“ je tak špatné, až se mi skoro začalo stýskat po nijaké primitivnosti z „The Power of Unordained Light“. A to je sakra co říct.

Varathron

Za druhé, „The World Trapped in Vampyric Sway (Darker and Darker)“ je tak špatné, že výsledek nijak nedokáže zachránit ani hrací doba stanovená na pouhých 24 minut a nějaké drobáky navrch. I když se třeba nějaká nahrávka občas nepovede, díky krátké stopáži třeba nevyzní tak hrozně. Tohle není ten případ. I lehce přes dvacet minut bohatě stačí k tomu, aby mě to začalo prudce srát.

V raw black metalu i experimental black metalu bývá hranice mezi výbornou muzikou a sračkou dost tenká. V tomhle případě je nicméně ona mez jasně vytyčena a Unholy Vampyric Slaughter Sect ji má ze své hnědé strany v nedohlednu. „The World Trapped in Vampyric Sway (Darker and Darker)“ mi přijde naprosto ubohé a aspiruje na titul shitu roku.


3 komentáře u „Unholy Vampyric Slaughter Sect – The World Trapped in Vampyric Sway (Darker and Darker)“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.