Wampirvs Sinistrvs - Blood of the Vampyre

Wampirvs Sinistrvs – Blood of the Vampyre

Wampirvs Sinistrvs - Blood of the Vampyre

Země: Portugalsko
Žánr: raw black metal
Datum vydání: 28.8.2020
Label: Harvest of Death

Hrací doba: 21:04

Odkazy:
bandcamp

K recenzi poskytl:
Signal Rex

Lo-fi a raw black metal mám dost rád, ale v tomhle subžánru platí jedno zlaté pravidlo: jakmile má název cokoliv společného s vampýry (anebo ještě lépe s wampýry), tak se tomu kurva vyhni. Tyhle věci typicky bývají takové mrdky, že se to většinou nezakryje ani ten garážový sound.

Podobná pravidla člověk nicméně musí občas neuposlechnout, a to ze dvou důvodů: a) aby se utvrdil, že daný předpoklad stále platí; b) protože výjimky potvrzují pravidla, takže tu a tam se něco slušnějšího najde. V poslední jsem se rozhodl tohle anti-wampyric pravidlo porušit hned dvakrát. Tím prvním případem budiž Wampirvs Sinistrvs.

Wampirvs Sinistrvs je nová smečka, která náleží do vlny portugalského raw black metalu. Její náležitost k téhle sortě kapel ostatně stvrzuje také label Harvest of Death / Signal Rex v pozadí, pod jehož křídly vyšlo debutové miníčko „Blood of the Vampyre“.

Materiál čítá lehce přes dvacet minut rozdělených do čtyř stop. Ta nejdelší, „With the Blood of the Ancients“, přichází hned na začátek a vlastně se jedná o asi nejslabší kus nahrávky. Nejobyčejnější riffy, melodická pasáž by bez lo-fi zvuku zněla docela teple a celkově toho toho song nenabízí dost na to, aby si obhájil téměř osm minut hrací doby.

Následující trojice už je na tom naštěstí o něco lépe. „Cadaveric Winter“, „Nevoeiro“„Rotten Coffin“ nabídnou lepší riffy, koncentrovanější atmosféru a v některých případech dokonce i intenzivnější přednes, který k tomu docela sedne. Asi nejlépe se vyvedla „Nevoeiro“, ale i ty další dva tracky se mi zdají v pohodě a vlastně lepší, než bych čekal od skupiny, jež se jmenuje takhle debilně, a ještě to navrch dodělává retardovaným používáním v namísto u. V názvech songů zaslaného proma se ještě používá vv namísto w, ale to už budu dělat, že jsem neviděl.

„Blood of the Vampyre“ určitě není žádná pecka, ale jde o rozumnější záležitost, než jsem dopředu doufal. V rámci portugalského raw black metalu nepochybně najdete zásadně kvalitnější věci, takže sváteční posluchači by měli hledat jinde, ale fanatikům debut Wampirvs Sinistrvs na malou chvíli postačí. První skladba sice předvádí čistokrevný průměr, ale zbylé tři jsou ok a přinejmenším neurazí.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.