Duck Explosion

Duck Explosion

Duck Explosion - Zebra Pilot
Země: Francie
Žánr: rock

Otázky: H., Atreides
Odpovědi: Wil Castle
Překlad: H.
Počet otázek: 10

ENGLISH VERSION HERE

Odkazy:
web / facebook / twitter / bandcamp

Francouzská rocková kapela se zajímavým jménem Duck Explosion vydala v loňském roce své první EP s taktéž zajímavým názvem – “Zebra Pilot”. Díky tomu by nemělo být překvapení, že explodující kachničky a zebra pilotující letadlo byly jedněmi z témat, o nichž jsme se bavili. Odpovědi poskytl kytarista Wil Castle…


Zdravíme do Francie! Pojďme ihned začít s otázkou – tahle nebude příliš originální, ale jak byste představili svou kapelu někomu, kdo o vás nikdy dříve neslyšel? Řekněme, že někdo takový čte tento rozhovor… jak byste jej přesvědčili, že zrovna Duck Explosion je ta kapela, kterou by měl poslouchat?

Díky tobě a díky za skvělou recenzi! Vážně se nám líbí! Moje jméno je Wil a jsem spoluzakladatel kapely a hraju na kytaru. Duck Explosion jsem stvořil já a můj kamarád a spolubydlící Jey Bridge. Vedla nás společná vášeň: ROCK!! Pro jednoho sedmdesátkový rock, pro druhého alternativní rock. Stvořili jsme chemii, která skupině položila základy. Poté se k nám přidal Charly Poppins, zpěvák s heavy metalovými vlivy, který songy poznamenal svým chraplavým a energickým hlasem. Později nás doplnili Saraswati Inthesky na base, což je aranžér a skladatel harmonickým tónů, a konečně bubeník Luca, který se rychle naučil třískat do rytmu Duck Explosion.

Proč poslouchat Duck Explosion? Opravdu těžká otázka, ale s pěti členy s pěti různými vlivy jsou Duck Explosion kombinací těchto vlivů, řekl bych, že každý ten vliv můžete slyšet v každé písničce.

Musím se přiznat, že se mi vážně líbí jméno kapely. Proč jste se rozhodli se pojmenovat Duck Explosion? Všimnul jsem si, že na svých živých vystoupeních máte vybuchující gumovou kačenku… znamená to, že je za vaším názvem něco víc?

No, k narozeninám svého spolubydlícího v srpnu 2010 jsem mu jako dárek koupil plastovou kachničku, která se rozsvítila, když do ní někdo plácnul. Rozhodnul se dát tuhle kachnu do naší zkušebny, a když jsme hráli hodně nahlas, kachnička se vždycky rozsvítila. Řekl bych, že se tohle začalo stávat naším poznávacím znamením, takže jsme chtěli i jméno s kachnou! Slovo “Explosion” ve jméně pochází od kapely Jon Spencer Blues Explosion, všichni členové jsou velcí fandové Jona Spencera, takže jsme se rozhodli dát k sobě “Duck” a “Explosion”. A je pravda, že na konci každé show odpálíme gumovou kachničku! Jen pro zábavu :)

Na druhou stranu, vaše první EP se jmenuje “Zebra Pilot”. Je nějaká spojitost mezi explodující kachničkou a zebrou, která pilotuje letadlo? Nebo máte jenom rádi zvířátka?

Naše první EP jsme pojmenovali “Zebra Pilot” ze dvou důvodů. “Zebra”, protože máme rádi černou a bílou a často se tak oblékáme na koncerty, focení nebo ve videích jako “The Inside”.

“Pilot” proto, že je to naše první nahrávka, stejně jako se v seriálech první epizodě říká pilot.

A taky máme zvířata, teda kromě pavouků, hadů atd.

Všimnul jsem si, že letadlo na obálce EP “Zebra Pilot” má na straně napsáno “DE-1”. Co to znamená? Je to “Duck Explosion 1”? Pokud ano, neplánujete dát na obal svého dalšího počinu další letadlo (nebo jiný stroj) s názvem “DE-2”? Byla by to super tradice dělat něco takového na každé nahrávce (smích)…

Ano, je to “Duck Explosion 1″. Letadlo je P51 Mustang, slavný letoun 2. světové války, a když se podíváte na fotky z 2. druhé světové války, můžete na letadlech vidět stejný druh nápisů. Začali jsme už natáčet druhou část tohoto EP, protože někteří lidé si myslí, že je první nahrávka moc krátká, budoucí obálka může schovávat nějaká překvapení :)

Duck Explosion logo

Jste z Francie, ale jména členů kapely mi moc francouzsky neznějí. Jsou to jen přezdívky, nebo někteří členové opravdu nepocházejí z Francie?

Francie není moc rocková země, takže se snažíme hrát víc a víc mimo naši zemi jako třeba v Německu a celém Spojeném království, ale je těžké to zorganizovat. Takže je těžké dokázat něco s tímhle druhem hudby ve Francii. Naštěstí kapele hodně pomáhají někteří lidé jako Christophe SousaDooweet [promo agentura skupiny – pozn. redakce]. Jinak ale pocházíme z Francie a všichni členové jsou Francouzi.

Vaše muzika se mi zdá plná energie, přičemž energická hudba mívá většinou živě vážně koule. Vidíte sami sebe spíš jako živou kapelu, nebo dáváte přednost nahrávání ve studiu?

Pro mě to jsou dvě naprosto odlišné záležitosti, ale u našeho typu hudby to živě vážně zní lépe a pro mě je to zřejmě více vzrušující kvůli atmosféře, publiku, díky tomu hluku si muziku víc užívám.

Musím se přiznat, že na “Zebra Pilot” cítím spoustu vlivů oldschool rock’n’rollu ze 70. a 80. let… máte tenhle druh hudby rádi? Pokud byste měli jmenovat pár kapel, které vás ovlivnily (samozřejmě ne nutně z této doby), které by to byly?

Pro mě to jsou jednoznačně The Strokes, kteří jsou mým vlivem ve všem, pro moje songy i pro sound mojí kytary! Charly je velký metalový fanda, Jey je opravdu fanoušek spíš rocku ze 70. let jako Kiss nebo Led Zeppelin a Saraswati má rád alternativní záležitosti jako Sonic Youth, Dinosaur Jr atd. Náš bubeník Luca zase pořád a všude poslouchá Nine Inch Nails, řekl bych, že v téhle fázi je to už pomalu nemoc (jen vtip!).

Líbí se mi, že máte vlastní oficiální stránku, což je pěkné, protože většina současných kapel si jen udělá profil na Facebooku a to je všechno. Líbí se mi to, protože do toho člověk musí vložit nějaké úsilí, není to jen že udělá pár kliků a má profil. Myslíte, že jsou oficiální stránky pořád důležité, když většina lidí vstřebává informace jen ze svých Facebookových zdí?

Žijeme ve světě komunikací, myslím si, že všechno je důležité – Facebook, oficiální web, Twitter… Stránka je ale osobnější, takže bych řekl, že je to lepší způsob, jak představit ducha skupiny, je to spousta práce, která zabere spoustu času, ale rozhodně je to důležité.

První otázka nebyla příliš originální a tahle také nebude… jaké jsou vaše plány pro nejbližší budoucnost?

Začínáme nahrávat šestiskladbové EP pro rok 2014 a v roce 2015 určitě dlouhohrající album. Aktuálně máme naplánovaných 15 songů a rychle jich budeme mít 20.

Hodně rychle se také objevují nové koncerty. Naší písničku “In the Inside” máme od února na Dooweet kompilaci “War Machine” a také plánujeme natočit nějaká videa, takže se těšte.

Duck Explosion

Dobrá, pojďme na úplně poslední otázku, přičemž musím, že na tuhle jsem vážně zvědavý… Jak může zebra pilotovat letadlo, když má kopyta (smích)? Díky moc za rozhovor a hodně štěstí ve vašem budoucím snažení!

Hmmm, tak tohle je otázka rozhovoru (smích). Je to napůl člověk, napůl zebra, takže má dvě ruce a dvě nohy, je to jen problém hlavy (smích).

Je to ale hodně dobrý řidič, jak uvidíte na dalším obalu.

Díky za tenhle rozhovor a omlouvám se za chyby ve svojí angličtině, ale nezapomeňte, že jsem přece jenom kachna ;)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.