DKV Trio ft. Joe McPhee

DKV Trio ft. Joe McPhee • Dörner/Palacký/Vrba • 16/11/2017 • Divadlo 29

DKV Trio ft. Joe McPhee (USA) Dörner/Palacký/Vrba (D/CZ)
čtvrtek 16. listopadu 2017 / 20:00
Divadlo 29, Pardubice
www.divadlo29.cz
Špička světové improscény a avantgardního jazzu DKV TRIO s legendárním Joem McPheem na jediném koncertu v ČR! Večer uvede berlínský trumpetista Axel DÖRNER v triu s Ivanem Palackým a Petrem Vrbou.

DKV TRIO + JOE MCPHEE (USA)

Hamid Drake – bicí
Kent Kessler – kontrabas
Ken Vandermark – saxofony, klarinet
Joe McPhee – saxofon, trubka

DKV Trio představuje špičku ve vodách světového avantgardního jazzu a volné improvizace. Trio vzniklo v 1. polovině 90. let a od té doby funguje v nezměněné dnes už hvězdné sestavě. Tvoří ho jeden z nejlepších a nejkreativnějších bubeníků současnosti Hamid Drake, chicagský basista Kent Kessler a jedna z nejdůležitějších postav moderního jazzu posledních dvou dekád saxofonista a klarinetista Ken Vandermark.

DKV Trio ft. Joe McPhee

Exkluzivním hostem na jejich evropském turné je free jazzová legenda, která ovlivnila několik generací avantgardních hudebníků z celého světa, letos 78letý saxofonista, trumpetista a teoretik Joe McPhee. Hudba DKV Tria fascinuje až telepatickou souhrou a schopností vzájemného naslouchání a interakce trojice hudebníků. Nevšední a nevídaná je jejich práce s dynamikou a s nejrůznějšími rytmickými strukturami. Ačkoliv hudba DKV Tria vzniká na základě improvizace pracuje i s přesně prokomponovanými rytmickými celky a melodickými linkami. Jejich hudba zahrnuje velmi pestrý rejstřík nejrůznějších hudebních vlivů a postupů. DKV se vydatně inspirují hudbou Afriky, Delta Blues, orientální hudbou i funkem. Spontánní energii a strhující muzikantskou interakci si můžete vychutnat na premiérovém a zároveň jediném koncertu DKV Tria v ČR, který je součástí evropského turné k jejich nové v pořadí již jedenácté desce.

DÖRNER/PALACKÝ/VRBA (D/CZ)

Axel Dörner – trumpeta
Ivan Palacký – Dopleta 180
Petr Vrba – trumpeta, elektronika

Berlínský trumpetista Axel Dörner už od 90. let vyvíjí naprosto ojedinělý přístup ke hře na trumpetu než je zvykem, který definoval už v roce 2001 na cd, které se jmenuje „Trumpet”. Od té doby až do současnosti platí, že na trumpetu hraje jako nikdo jiný. Axel Dörner se během uplynulých patnácti let potkával v různých koutech Evropy s hráčem na amplifikovaný pletací stroj Dopleta 180 Ivanem Palackým a trumpetistou a elektronikem Petrem Vrbou, přičemž spolupracovali v rámci rozmanitých improvizačních seskupeních. Teď se cíleně vydávají na cestu po několika městech České republiky, aby provedli summu těchto bývalých setkání. Koncert v Divadle 29 bude premiérou jejich spolupráce.

www.joemcphee.com
www.kenvandermark.com
www.axeldoerner.org

FB event: http://bit.ly/dkvtrio

[tisková zpráva]


1 komentář u „DKV Trio ft. Joe McPhee • Dörner/Palacký/Vrba • 16/11/2017 • Divadlo 29“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.