Tim Remis poster 2016

Tim Remis a Jared Paul zahrají v Praze

TIM REMIS (usa)
JARED PAUL (usa)
21. 6. 2016
Praha – kavárna Potrvá

Svérázný banjista s vizáží hromotluka, ale s hlasem něžným jak dětská dlaň. A radikálně politicky orientovaný rapper, jehož vytrvalý vzdor ho přivedl až před americký soud. 21. června se v Potrvá protnou dva na první pohled vzdálené hudební světy: Tim Remis a Jared Paul se na svých turné potkají právě v Praze.

Tim Remis je baskytarista hlučných Sweet Cobra, ale jeho sólová tvorba navazuje na to nejlepší z americké country a gospelu. „Vyzbrojen“ pouze banjem dokáže Remis pohnout i pověstnou skálou – jeho zvláštně hypnotické songy a nezaměnitelný naléhavý hlas jsme mohli slyšet už na několika českých koncertech, nyní jsou Timovy nejsilnější skladby zachyceny na vinylu kapely Hill Dunes, kterou tvoří se svou sestrou Beth a kytaristou Jakem z Canadian Rifle. Sólo je ale Tim nejpřesvědčivější.

Tim Remis a Jared Paul

Jared Paul je „původním povoláním“ spoken word mistr a pankáč v jedné osobě, ale podle vlastních slov chtěl vždycky natočit rapové album. „Když jsem v 7. třídě slyšel Public Enemy, můj žovot se změnil,“ říká. Deska „Get My Ghost“ vyšla na Soleho labelu Black Box Tapes a hostují na ní mj. Ceschi a P.O.S. z Doomtree. Radikální politické poselství Jareda Paula ho několikrát přivedlo do konfliktu s americkým systémem – rozhovor ne jen o tom si můžete přečíst zde: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/504

Start 20.00, vstup 200 Kč.

www.silver-rocket.org

[tisková zpráva]


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.