Future World

Filmový eintopf – květen 2018

Scream for Me Sarajevo

H.:
1. Future World
2. Anon
3. Revenge

H.

H.:

Tuším, že snad o každém dosavadním měsíci letošního roku jsem ve filmovém eintopfu tvrdil, že nás žádné velké zázraky nečekají. V květnu snad poprvé mohu říct, že tu je víc bijáků, které by teoreticky mohly být zajímavé. Ani jeden z nich sice nepatří k těm, kvůli nimž bych nemohl dospat, ale doufám, že tentokrát se na novinky budu koukat s chutí.

Na první místo jsem se rozhodl fláknout sci-fi „Future World“, přestože už od pohledu vypadá malinko „hloupě“… ale v tom dobrém slova smyslu. Vypadá to, že by se mohlo jednat o sympaticky béčkovou jízdu – vzhledem k tomu, že si snímek evidentně bere inspiraci z „Mad Maxe“ (anebo třeba „Cyborga“), snad i doslovně. Pokud by se jednalo o podobně zábavnou kravinu jako třeba deset let starý „Doomsday“, který slouží jako důkaz, že i ve 21. století lze natočit parádně nařáchlé béčko, byl bych spokojen. Navíc překvapuje zástup známých jmen v obsazení jako James Franco, Milla Jovovich, Lucy Liu anebo dvojice rapperů Snoop Dogg a Method Man. Post-apo sci-fi, kde hraje Snoop Dogg? To pomalu ani nemůže nebýt cool!

Trochu serióznější sci-fi by měl nabídnout netflixový počin „Anon“, kde se v hlavních rolích představí Clive Owen a Amanda Seyfried pod režijním dohledem Andrewa Niccola („Gattaca“, „The Truman Show“, „Lord of War“). Vypadá to na další dystopickou podívanou, v níž lidé nemají žádné soukromí či anonymitu, protože konání všeho a všech kontroluje velký bratr. Owenův detektiv ale samozřejmě narazí na někoho, o kom žádné záznamy nejsou…

Na konec ještě jedna záležitost, jež se mihne i našimi kiny. „Revenge“ alias „Pomsta“ jistě nebude překvapivý film. Jeho průběh je víceméně zřejmý už z anotací, trailerů a nakonec vlastně i z názvu. Ohlasy ovšem slibují trochu zvláštněji pojatý revenge biják s hutnou krvavou nadílkou. A i vzhledem k tomu, že snímků, které nejsou úplně nekonfliktní, v českých kinech poslední dobou zas tolik k vidění není, tak určitě půjdu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.