Iron Sky: The Coming Race

Filmový eintopf – leden 2019

Iron Sky: The Coming Race

H.:
1. Iron Sky: The Coming Race
2. Serenity
3. Escape Room

H.

H.:

Nový rok se tradičně rozjíždí spíše pozvolna, ale něco málo se najít dá. To asi nejvýraznější je „Iron Sky: The Coming Race“, pokračování „Iron Sky“ z roku 2012.

„Iron Sky“ byl takový zvláštní film. Mělo to miliónový nápad. Ta myšlenka, že náckové od 2. světové války číhají na odvrácené straně Měsíce a čekají na úder, se mi strašně líbila. Vizuálně to taktéž bylo moc pěkné. Tvůrci se nicméně rozhodli jít cestou komedie, což by mi nevadilo, kdyby to bylo skutečně vtipné. Opravdu povedených vtípků se nicméně našlo jen minimum a s postupujícími minutami snímek zabředával až k nudě. Což mi přišlo jako ohromná škoda, protože z takového tématu šlo vytřískat mnohem víc, kór když vám soundtrack skládají Laibach. „Iron Sky“ si každopádně během těch pár let začalo žít vlastním životem a už skoro i zkultovnělo, vznikly komiksy, videohra, dokonce i deskovka.

Za pokračování jsem vlastně docela rád, protože je to šance na reparát, obzvlášť když se „Iron Sky: The Coming Race“ tváří, že by to mělo být mnohem víc přehnané a „crazy“. Jestli to tentokrát nadopují béčkovým nadhledem a zalijí to hromadou šílených nápadů (Hitler jezdí na dinosaurovi… to chceš!), pak by to mohlo fungovat.

Zbytek už je trochu slabší. V kinech proběhne „Escape Room“, což je už čtvrtý film s tímhle názvem za tři roky, takže je vidět, že tenhle typ hororu/thrilleru docela táhne. Vypadá to na další kousek vezoucí se na vlně „únikovek“ à la „Saw“, ale tady bych očekával spíš krotší a uhlazenější přístup, čili nic moc zajímavého pro pořádného zvrhlíka. Koukat na to nejspíš nakonec ani nebudu.

S trochou váhavosti (ne však větší než u „Escape Room“) zmíním ještě thriller „Serenity“. Podle ukázek to vypadá trochu divně, člověk moc neví, co od toho čekat, ale i díky tomu by to nakonec mohlo být vcelku fajn. Anebo to bude nuda. Uvidíme.

Mimo pořadí by se možná slušelo zmínit, že v lednu v kinech poběží také „Schindlerův seznam“.


1 komentář u „Filmový eintopf – leden 2019“

  1. Tak mi se humor v Iron Sky pozdával velice, vizuálně v kině jsem si to užíval. Skoro jsem tam cítil rukopis Tommyho Wirkoly (Mrtvý sníh)….
    Rozhodně moje očekávání roku 2019 … The Coming Race…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.