The Predator (2018)

Filmový eintopf – září 2018

The Predator (2018)

H.:
1. The Predator
2. Hell Fest
3. The Nun

H.

H.:
Číslo jedna pro září je jasné. „Predator“ je kult jak noha. Doposud žádné pokračování mě ani zdaleka neoslovilo tolik jako legendární klasika s Arnoldem z roku 1987 a ani nepředpokládám, že by se to čtvrtému přírůstku do série („Alien vs. Predator“ do toho samozřejmě nepočítám, to stojí trochu samostatně) povedlo. Přesto je „The Predator“ povinnost a do kina půjdu jak sviň.

Od „Hell Fest“ žádné veliké zázraky nečekám, ale slasherů (a vlastně obecně hororů) je v poslední dobou v našich kinech jako šafránu, takže je docela pravděpodobné, že tenhle kousek nevynechám. Má jít o zabijáka, který kuchá lidi na pouti a těla schovává do domu hrůzy, kde si o nich všichni budou myslet, že jsou to kulisy. Nápad docela fajn. Trailer s vyšším ratingem odhalil i nějaký krvavý záběr, tak snad nešlo o jediný kečup ve filmu a snad celý ten biják nebude píčovina až za roh. Už bych docela rád v kinech viděl nějakou pořádnou hororovou mordu.

Do obligátní trojky přidám „Sestru“ (žádné dvojsmysly). Nový přídavek do rychle rostoucího univerza „The Conjuring“ se tentokrát bude věnovat démonovi Valakovi, čili hlavnímu bubákovi z „The Conjuring 2“. Hlavním lákadlem je pro mě umístění do hluboké minulosti, což by v kombinaci s odlehlým klášterem v Rumunsku mohlo dát slušnou atmosféru. Trochu se ale obávám, že to tak úplně nedopadne a že i „The Nun“ bude sázet na nemlich stejný přístup jako další části téhle výdělečné série a ostatně jako jakýkoliv jiný duchařský horor za posledních xx let – miliarda lekaček a tím to hasne. Jako kdyby ta duchařina snad ani nešla udělat zajímavěji. Ale naděje umírá poslední, třeba „The Nun“ bude kvalita a nebude to jen o jump scarech…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.