Another WolfCop

Filmový eintopf – prosinec 2017

Another WolfCop

H.:
1. Another WolfCop
2. SUM1
3. Star Wars: The Last Jedi

H.

H.:

Poslední měsíc roku je v kinech (a vlastně nejen tam) tradičně vyhrazen píčovinám, takže našinec prahnoucí po extrémnější části kinematografie si moc neužije. Nějaký pořádný horor aby jeden pohledal mezi těmi pohádkami, rodinnými komediemi a filmíčky pro celou rodinku. Mrdat cecky.

Z toho mála, co by se mělo objevit, vypadá nejlákavěji pokračování vypalováku „WolfCop“ z roku 2014. O tomhle bijáku už nějakou dobu vím, ale doposud jsem se nedostal k tomu, abych se na něj podíval, tak snad mě nadcházející dvojka s názvem „Another WolfCop“ donutí k tomu, abych si dostudoval i první díl. Každopádně to vypadá na hodně nevázanou zábavu plnou krve, sexu a vulgarit. Vlkodlačí policajt s nadměrnou zálibou v alkoholu mi připadá jako dost cool záležitost. Pobavil mě i jeden z plakátů parodující „Cobru“ se Sylvesterem Stallonem, což také značí, že tahle záležitost se prostě nebude brát vážně a bude chtít víc pobavit než znechutit. Proč ne.

Nejspíš hodím očkem i po německém sci-fi „SUM1“, někdy též známém jako „Alien Invasion: S.U.M.1“. Snímek už sice proběhl na nějakých filmových festivalech, ale standardního vydání by se měl dočkat až nyní. Příběh se má odehrávat ve světě, kdy jsou zbytky lidí nuceny se ukrývat v podzemí před mimozemšťany. Podívaná se bude točit okolo mladého vojáka (hraje jej Iwan Rheon známý z „Game of Thrones“), jenž má za úkol střežit pozorovatelský bunkr na povrchu. Dle traileru to vypadá spíš na komorní podívanou, což mi nijak nevadí, spíš naopak, protože epických a rozmáchlých spektáklů už bylo dost. A když budu chtít vidět další, můžu jít do kina na nové „Star Wars“

Což mě nakonec přivádí k poslednímu filmu dnešního výběru. Jako nechtěl jsem sem „Posledního z Jediů“ psát, ale nic moc lepšího prostě není k mání. Asi na to půjdu, ale spíš jen z povinnosti. Na původní trilogii jsem vyrůstal a jako malý jsem tuhle vesmírnou pohádku z ojetých VHSek se starým příšerným dabingem doslova hltal. Další díly ale neuznávám – srala mě trilogie 1-3, nehorázně mě sere i sedmička, nehorázně mě sere i přestup značky k Disneymu, který z toho bude ždímat prachy jak pasák ze svých kurev. Takže jo, jestli na to půjdu, tak hlavně proto, abych pak mohl povýšeně hejtovat, jaká to byla sračka.

Sum1


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.