Iron Maiden poster 2016

Koncertní eintopf #13 – červenec 2016

Iron Maiden
Nejočekávanější koncert:
Iron Maiden, The Raven Age – Praha, 5.7.


H.:
1. Iron Maiden, The Raven Age – Praha, 5.7. (event)
2. Mueran Humanos, Nesbitts – Praha, 18.7. (web)

Červenec je co do koncertů vždycky tak trochu bída. Kluby zejí prázdnotou a veškeré dění se přesouvá na letní festivaly. Jenže pozor, my jsme pěkně vykutálená redakce a open air festivaly máme až na naprosto čestné výjimky těžce v prdeli. No, a vzhledem k tomu, že se tyto čestné výjimky nekonají v červenci, tak koncertní eintopf na tento měsíc zeje prázdnotou. Situaci zachraňuje pouze (fanfáry!) šéfredaktor (konec fanfár), protože prostě Iron Maiden


Koncertní volba na červenec prostě nemůže být jiná. Iron Maiden jsou srdcovka, je to vlastně úplně první kapela, jakou jsem kdy skutečně poslouchal, a na to se prostě nezapomíná. Pražský koncert je tedy naprostá povinnost. Na stejném místě před třemi lety, kdy britská legenda jela retro turné vzpomínající na album „Seventh Son of a Seventh Son“ z roku 1988, to bylo i navzdory trochu nevyrovnanému soundu a špatnému počasí skvělé. A hodně bych se divil, kdybych při letošním repete odcházel s pocitem, že to bylo o hovnu. Iron Maiden tentokrát přijedou s posledním albem „The Book of Souls“, které mě (a klidně si říkejte, že jsem zaujatý – jsem) velmi baví a vidím jej jako další důkaz toho, že existence heavymetalových titánů je smysluplná i po tolika letech. Není důvodu se na 5. července netěšit.

Abyste ale neřekli, že jsem taková předvídatelná kunda, přihodím tip ještě na jednu akci o poznání komornějšího rázu. Na strahovskou Sedmičku totiž přijede argentinsko-německá dvojice Mueran Humanos. Loni jim vyšla výtečná a navýsost zajímavá deska „Miseress“ (škoda, že nám už na ni nezbylo místo v recenzích, vážně doporučuju!), jež je sama o sobě dostatečným důvodem k návštěvě koncertu. Tak koukejte dorazit, ať to tam 18. července není prázdné!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.