Cult of Fire

Koncertní eintopf – září 2020

Cult of Fire

H.:
1. Cult of Fire, Malokarpatan – Praha, 5.9. (event)

Cnuk:
1. Cult of Fire, Malokarpatan – Praha, 5.9. (event)

Metacyclosynchrotron:
1. Vader, Mass Worship – Bratislava, 15.9. (event)
2. Mallephyr, Depths Above, Eternal Damnation – Brno, 27.9.

H.

H.:

Tak nějak z povinnosti – a aby tu chudák kolega Metacykloatd. nebyl sám (edit: kolega Cnuk svůj příspěvek poslal až později a mně se nechce tohle přepisovat) – sem mrdnu koncert Cult of Fire a Malokarpatan. Ten se měl původně konat už 21. března, ale tu pohádku o koronce a rušených koncertech už určitě znáte, tak to snad nemusíme rozebírat.

Nad letošním dvojalbem Cult of Fire jsem si sice zrovna nepohoňkal, ale minimálně vizuálně kapela na koncertech obvykle vypadá působivě a ani obměněná podoba na tom myslím nic nezmění. Staré pecky také zafungují spolehlivě. A i kdyby ne, tak po hudební stránce večer jistí Malokarpatan, jejichž aktuální placka „Krupinské ohne“ se naopak hodně povedla.

Cnuk

Cnuk:

Podle všeho to vypadá, že Cult of Fire spolu s Malokarpatan v sobotu 5. září v paláci Akropolis skutečně vystoupí. Což o to, na pořádný koncert po delší době se těším, navíc Cult of Fire jsem nikdy naživo neviděl, nepočítám-li těch pár vteřinek, co se mi podařilo spatřit cosi na pódiu během totálně narvaného vystoupení na Brutal Assaultu, kam už jsem se prostě nevešel. Taky Malokarpatan by mohli být s novým ambiciózním materiálem „Krupinských ohňov“ zajímaví, ale ta opatření, která budou koncert provázet v čele s povinnými rouškami, mi to těšení docela kazí. No uvidíme, jaké to nakonec bude.

Metacyclosynchrotron

Metacyclosynchrotron:

S koncerty to vypadá pořád všelijak, ale Vader to teda riskli a představí svou novou desku „Solitude in Madness“ v rámci turné, které se zastaví i v Praze, Brně, Bratislavě a Košicích. Upřímně, rutinérství Vader, i když na úrovni, sleduji jen zběžně a k životu ho již dávno nepotřebuji, ale výtečného materiálu za svou existenci nastřádali hodně, bude tedy z čeho vybírat. Navíc pokaždé, když jsem Poláky viděl, můj dojem osciloval mezi „dobré až vynikající“, takže věřím, že Vader své publikum stižené koncertním absťákem pěkně rozmrdají.

Koncerty malých kapel, kam přijde pár desítek lidí, by mohly být teoreticky imunní proti záchvatům mocipánů, kdy začnou chaoticky omezovat vše, co se dá, jen aby to vypadalo, že se něco dělá. Mallephyr společně s Depths Above patří k tomu nejlepšímu, co se u nás za poslední roky vylíhlo, takže pokud jste z Prahy (25. 9.), Mladé Boleslavi (26. 9.) nebo Brna (27. 9.), neměli byste váhat.


9 komentářů u „Koncertní eintopf – září 2020“

 1. přihodím do pléna ještě třídenní festival Soulbonding Trip v Soulkostele, kde si plácnou Blutharsch, Olaf Olaffson & The Big Bad Trip, Tengri, Bön a další

   1. Bych řek. A navíc ten prostor je prostě neuvěřitelnej. Osamocený kostel v lese u Broumovských skal předělaný na koncertní prostor, kde se dá přespávat na zemi, poslouchat desky na gramcích i pokalovat na baru. Už jsem tam byl dřív na Jarboe, Insect Ark i různých českých věcech a lepší flek neznám.

     1. uff tyvole, ještě, že jsem tentokrát byl donucen jít proti svým zásadám a koupil si to předstihem. Lístek z předprodeje pro mě obvykle to znamená, že buď zrušej celou akci, nebo se zrušim já tak, že mám po legraci. Takže palečky.

 2. Taky bych chtěla na nějaký koncert, takový Cult of Fire bych viděla někdy moc ráda. Jenže nemám prachy a navíc už jsem už asi rozmlsaná a když nemůžu lézt do backstage, abych půlce chlapů řekla, že jsou tlustý jak prasata, zbytku že má hnusný spodní prádlo, pak u rautu nadávala, že zase nemysleli na vegetariány a vychlastala poslední pivo, který si nikdo netroufá vzít, tak to stejně není úplně ono… možná v říjnu.:(

  1. až něco bude, přijeď do Ostravy, bývá tam levněji… A poláci většinou přivezou dobrý distro :D

 3. :D Mně je celkem jedno, kde je levněji, mně stejně většinou stačí tak tři, čtyři piva, takže jestli je někde o pětikorunu levnější, mě nespasí (a stejně je většinou neplatím). Průšvih je cesta a vstupný. V Ostravě možná budu 4.12., tedy pokud se bude vůbec něco někdy konat a vejdu se do auta, ale spodní prádlo většiny z těch kapel už znám .(…a pochybuju, že bys chtěl zrovna tyhle vidět a to maestrovu formaci ani nepočítám) .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.