Silent Stream of Godless Elegy - Návaz

Redakční eintopf #15 – leden 2011

Silent Stream of Godless Elegy - Návaz
Nejočekávanější album měsíce:
Silent Stream of Godless Elegy – Návaz


H.:
Silent Stream of Godless Elegy – Návaz
Index očekávání: 10/10

Earthworm:
Legion of the Damned – Descent into Chaos
Index očekávání: 3/10

Seda:
Silent Stream of Godless Elegy – Návaz
Index očekávání: 10/10

Ježura:
Silent Stream of Godless Elegy – Návaz
Index očekávání: 10/10

nK_!:
Stratovarius – Elysium
Index očekávání: 2/10

Theorrow:
Times of Grace – The Hymn of a Broken Man
Index očekávání: 10/10

Za okny už je světlo, sněží, v álejích je nablito a opilci pomalu začínají zvedat své znavené údy. Co to znamená? Nic menšího než začátek nového roku. Je každého věc, jak se rozhodl prožít poslední hodiny roku právě uplynulého – jestli se někdo chtěl ožrat jak dobytek, tak proti gustu žádný dišputát, například já osobně jsem dal přednost poslechu Maniac Butcher a hraní “Diablo I”, hehe. Ale to sem teď nepatří, jelikož je nutné začít rok s pořadovým číslem 2011, a váš oblíbený (ehm…) Sicmaggot tak učiní symbolicky s eintopfem pro první měsíc. A jaký leden z hlediska vydávaných alb tedy bude? No… něco se evidentně bude dít na Moravě, však čtěte sami…

H.

H.:

Nový rok nám začíná opravdu slibně. Napočítal bych snad deset desek, které v lednu nehodlám minout, a počítám s tím, že pro nejednu z nich se najde místo i ve sbírce originálů, přesto výběr do eintopfu tentokrát nebyl zrovna těžký. A celkem paradoxně i přes silnou konkurenci nemám zapotřebí mířit za hranice. Silent Stream of Godless Elegy sleduji už opravdu dlouhou dobu a mám od nich doma skoro vše, co kdy vydali, a to včetně pravěkých demáčů. I přes úctu ke starým počinům však svého hudebního vrcholu kapela dle mého názoru dosáhla na poslední kouzelné desce “Relic Dances” (a navazujícím minialbu “Osamělí”), jíž považuji za jedno z nejlepších alb, které kdy v české kotlině vyšly. Nelze se tudíž divit, že v takové konstelaci je člověk na pokračování tuze natěšený, zvláště pakliže musí čekat dlouhých sedm let. Dlouhé přípravy a neustálé odklady jsou už však za námi a vydání “Návaz” skrze prestižní žabožroutskou firmu Season of Mist je na spadnutí. Pravidelný návštěvník koncertů Silent Stream of Godless Elegy sice už mohl novinku slyšet v podstatě celou (vždyť takovou “Slava” hrají minimálně tři roky), ale to nijak nesnižuje velká očekávání. Koncertní ukázky totiž zněly vždy neodolatelně a plnému vstřebávání z desky s artworkem v ruce se přece nic nevyrovná.

Earthworm

Earthworm:

Dříve jsem si myslel, že znám poměrně slušné množství kapel a o metalu bych mohl dlouze mluvit, jenže rubrika redakční eintopf mě přesvědčuje o opaku. Skoro každý měsíc jsem za kazišuka, co si nedokáže vybrat jedinou zajímavou desku. Při projíždění seznamu “upcoming releases” na leden, jsem už znovu mlátil hlavou do zdi. Moje volba nakonec padla na kapelu Legion of the Damned. Nijak extra jsem je nikdy neposlouchal, znám od nich jen pár skladeb, ale dá se říct, že jsou na seznamu “někdy sehnat”. Možná začnu právě s novinkou.

Seda

Seda:

Ačkoliv tuhle partu poslouchám velice krátce, lednový eintopf ovládnou stoprocentně oni. Bude zajímavé sledovat, jak si Silent Stream of Godless Elegy poradí se světovou produkcí a o několik tříd lepším zařízením k nahrávání. Už takhle od nich vznikala neskutečně kvalitní hudba, která prostě teď musí zákonitě přerůst v něco geniálního. Na koncertě se Septicflesh jsem slyšel už několik songů, a ty jsou naprosto dechberoucí. Věřím, že Season of Mist dovedou Silent Stream of Godless Elegy hodně vysoko a na konci roku v dalším vánočním eintopfu bude “Návaz” v první pětce.

Ježura

Ježura:

Žel bohům, nemám až takový rozhled jako kolega H., takže v mém hledáčku na leden uvízly pouhé dva tituly. Falkenbach zatím nemám v podstatě vůbec naposlouchané, takže v jejich případě jde o pustou zvědavost řízlou očekáváním kvalitního paganu. Černým koněm jsou tak i pro mě naši domácí Silent Stream of Godless Elegy s dlouho očekávaným albem “Návaz”. Jejich suverénní živé vystupování, kterého jsem měl tu čest být svědkem hned dvakrát, a výborné EP “Osamělí” jsou pro moje očekávání snad dostatečným podkladem. Hrozně bych těmhle sympaťákům přál, aby se pod hlavičkou labelu Season of Mist vydali do světa a dočkali se zasloužené odezvy. Když ne Silent Stream of Godless Elegy, tak kdo…?

nK_!

nK_!:

Asi jsem oproti zbytku redakce hudebním záběrem úplně mimo. Jednak si nedokážu vysvětlit, proč mám problém vybrat si z lednové nabídky více než záporné číslo zajímavých desek, a jednak si myslím, že disponuji nejvytříbenějším vkusem :-) Byl opravdu problém vybrat placku, na kterou se nejvíce těším, protože na tu nakonec zvolenou se ve skutečnosti vůbec netěším, ale jedná se o ono pomyslné “nejmenší zlo”, jak by pravil básník. Mou volbou jsou tedy Stratovarius, ale rozhodně nečekejte, že by se mi je nějak výrazně chtělo poslouchat.

Theorrow

Theorrow:

Nový rok nám začal velmi zostra. Po přímo zbytečném měsíci prosinci si teď nevím rady, co mám vybrat. Přemýšlel jsem nad dvěma deskami. Prvními, nad kterými jsem se pozastavil, jsou Legion of the Damned. Minulé album bylo bez chyby, ale konkurence je ohromná. Mí vítězové jsou pro tento měsíc Times of Grace. Projekt ex-zpěváka Killswitch Engage, Jesse Leache, a současného kytaristy Killswitch Engage, Adama Dutkiewicze. Jestli to bude návrat ke kořenům Killswitch Engage, tak se máme na co těšit. Tudíž číslo jedna Times of Grace“The Hymn of a Broken Man”.


5 komentářů u „Redakční eintopf #15 – leden 2011“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.