Pain of Salvation - Road Salt One

Redakční eintopf #9 – květen 2010

Pain of Salvation - Road Salt One
Nejočekávanější alba měsíce:
Heaven Shall Burn – Invictus
Pain of Salvation – Road Salt One


H.:
Keep of Kalessin – Reptilian
Index očekávání: 7/10

Earthworm:
Pain of Salvation – Road Salt One
Index očekávání: 10/10

Seda:
Heaven Shall Burn – Invictus
Index očekávání: 10/10

H.

H.:

Květen je pro moji úchylnosti-chtivou mozkovnu ještě o něco málo slabší než jeho bratříček duben, kde mě zajímaly všeho všudy dvě zahraniční alba. Původně jsem chtěl najít útočiště u Keep of Kalessin, když nic lepšího není k mání, ale to jen do doby, než na květen ohlásili vydání svého nového minialba progresivní black metalisté Enochian Crescent. Jenže co čert nechtěl, Finové mi vypálili rybník, když “NEF.VI.LIM” vydali o měsíc dřív, což je sice na jednu stranu dobře, protože tu placku mohu již pěkných pár dní protáčet, místo abych na ni teprve čekal, ale na druhou stranu jsem musel najít náhradníka do Eintopfu. Ano, tušíte správně, pokorně jsem se navrátil k původně zamýšleným Keep of Kalessin a jejich “Reptilian”… a ono vlastně proč ne? Vždyť jejich poslední dvě alba jsou solidní muzika a narozdíl od spousty jiných mě ani nijak neotravovala jejich účast v komerční Eurovizi. Ten dráček na obalu je sice děs běs, ale to už se nějak přežije…

Earthworm

Earthworm:

Po několika pro mě neplodných měsících se objevil květen, který nabízí samou pecku. Což takhle pořádnou nářezovku v podobě Exodus“Exhibit B: The Human Condition”? Nebo další album Cavalery a jeho Soulfly? Já jsem si vybral srdcovku Pain of Salvation – důvod hledejte v první části věty ;) “Road Salt One” je první část dvojalba, jehož ochutnávku v podobě EP “Linoleum” náš blog recenzoval. Na této části alba bude 13 skladeb, z nichž je pouze jedna z EPčka a tou je “Linoleum”. Druhá část vyjde v říjnu tohoto roku.

Seda

Seda:

Kdo mě zná, tak ví, že Heaven Shall Burn mám více než rád. Poslední placka mě stále zabaví a dokážu ji jet i několikrát za sebou. Toto album bude třetí částí “Iconoclast”, prvním bylo právě zmíněné album a druhým DVD se záběry z koncertů. Z “Invictus” jsou zatím venku dva songy, je tam opět znát menší posun, což je dobrá zpráva. Zpěv je o něco vyzrálejší a tyto dvě písně poslední dobou stále více vycházejí z reproduktorů mého počítače. Už aby to bylo venku!


4 komentáře u „Redakční eintopf #9 – květen 2010“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.