Bestial Invasion - Silent Wonders

Bestial Invasion – Silent Wonders

Bestial Invasion - Silent Wonders
Země: Ukrajina
Žánr: technical thrash metal
Datum vydání: listopad 2014
Label: Archaic Sound

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Transcending Obscurity PR

Mladá ukrajinská čtveřice Bestial Invasion se s tím na svém vůbec prvním počinu, jímž se stal  singl “Silent Wonders”, příliš nemaže a poplatně svému jménu na posluchače vyrukuje s pořádně rychlou thrashovou rubanicí, která na první poslech zní jako třicet let staré žánrové poklady. Pokud byste však čekali partu borců, kteří si v okovech a kožených bundách plní sen a vzdávají holt raným Exodus a Slayer, tak jste trochu mimo, protože v čele této čtveřice stojí kočka, která si říká Unknown Nastya. Tím však to zajímavé na této skupině končí, protože hudebně je její singl věc těžce nezajímavá.

Ačkoli jsem jako žánr, v němž se Bestial Invasion pohybují, uvedl technical thrash metal, tak nečekejte žádné hody ve stylu Coroner nebo Dark Angel. Na tohle rovnou zapomeňte. “Silent Wonders”, která je ústřední věcí tohoto singlového počinu, je totiž až na několik kytarových momentů, kdy se Evgeniy Maestro (dost hloupá přezdívka jen tak mimochodem) uvolí k sólové finese, v jádru naprosto obyčejná a nezáživná kompozice. Nebudu kapelu shazovat za technickou nedotaženost, protože podmínky k nahrávání asi nebyly zrovna ideální, ale “Silent Wonders” prostě zní jako tuctový zástupce mladé thrashové vlny, jen s tím rozdílem, že u nich zpívá dívka. A vzhledem k tomu, že nemá v hlase tu sílu, kterou k této hudbě automaticky očekávám a vyžaduji, tak jen podtrhuje průměrné vyznění Bestial Invasion jako celku.

Pro úplnost dodám, že druhá skladba, kterou na singlu najdete, je “Damien”, což není nic jiného než předělávka nesmrtelné pecky z dílny neurvalých thrasherů Morbid Saint. Jestli vás zajímá, jak pokus Bestial Invasion dopadl, tak vězte, že veškerá energie, kterou Morbid Saint před čtvrt stoletím do své “Damien” z debutového alba nacpali, je pryč. Připočtěte si naprosto nezvládnutý pěvecký výkon Nastye a výsledek není nic, po čem by se posluchač měl dobrovolně pídit.

Možná se zdá, že jsem k Bestial Invasion příliš krutý, ale tohle je prostě špatně. Z jejich hraní je cítit autenticita, již podtrhuje syrový zvuk, ale necelých sedm minut hudby, které se za branami “Silent Wonders” skrývají, jsou tak akorát, abych tušil, že tahle parta hledače talentů ničím nezaujme, protože podobných kapel je dnes na scéně tolik, že sázet na nezajímavost se prostě nemůže vyplatit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.