Carnifex - Hell Chose Me

Carnifex – Hell Chose Me

Carnifex - Hell Chose Me
Země: USA
Žánr: deathcore
Datum vydání: 16.2.2010
Label: Victory Records

Hodnocení: 6/10

Zbytek redakce hodnotí:
H. – 6/10

Průměrné hodnocení v redakci: 6/10

Odkazy:
facebook

Deathcore je stále více oblíbeným žánrem, který chce hrát kde kdo. Ne vždycky se ale povede napsat a nahrát kvalitní materiál. A tak některé deathcorové kapely rychleji skončí, než vůbec začnou. Tento problém se ale netýká americké kapely Carnifex, která se na scéně drží už něco přes pět let a nahrála (i s touto) tři desky. Tato banda si zahrála i na minulém ročníku Brutal Assaultu.

Na první dva počiny se nedostává moc pozitivní odezvy, já sám posoudit nemohu, protože v případě “Hell Chose Me” se jedná o první věc, co od Carnifex slyším. Když už nahrajete ale tři desky, máte více zkušeností, tak některé chyby můžete vypilovat. Namátkově jsem sáhnul po pár písničkách ze starších desek a je tu určitě znát posun. Carnifex přidali trošku do melodiky a posunuli dál produkci. Zvuky teda nevypadají tak, jako by se to nahrávalo v garáži (fanoušci garáž black metalu prominou). U této desky mám jeden problém – když ji poslouchám v celku, tak mě tolik nebaví. Když si ale pouštím po jednom songu v intervalu zhruba tří minut, zábavu mám mnohem větší. Jelikož je toto ideální muzika na pogo a odreagování v kotli, měl by hlavní zpěvák vždy mezi písněmi něco povídat.

Co se týče jednotlivých songů, tak nejvíce mě baví asi druhá “Dead Archetype”. V ní máte skvělé melodické party a styl “ječáku”, který mám asi z těchto technik na tomto druhu zpívání vůbec nejradši. Jinak tu k jednotlivým peckám není moc co dodávat, je to prostě klasický deathcore. Výborná muzika na živé provedení, nicméně alba o deseti a více písních pro tyto kapely nejsou to pravé. Když slyšíte desetkrát to samé, začne to být stereotypní. Kdyby se to aspoň trochu smíchalo s metalcorem a přidaly se tam části s čistým vysokým zpěvem, bylo by to opět o nečem jiném.

Sečteno a podtrženo, třetí deska od Carnifex není žádný propadák, nic převratného to ale také není. Když si pouštím po jednom songu, poslouchá se mi to skvěle. V kuse je to ale slabší, jelikož mám radši trochu melodičtější hudbu, které by tady mohlo být víc.


5 komentářů u „Carnifex – Hell Chose Me“

  1. Carnifex nesázejí na nějakou snahu o ozvláštnění se, posun žánru nebo dokonce originalitu (tohle slovo před nimi radši ani neříkejte:)), ale na ničím neředěnou brutalitu a drtičku de luxe. Z tohoto pohledu jim záměr vyšel, ale to, že je to docela nuda poslouchat 35 minut v kuse, je věc druhá. Vezměte jakoukoliv jednotlivou písničku – je to ok, ale jak slyším tři a víc za sebou, tak mozek odumírá a dostavuje se nuda. Jak již však bylo řečeno v recenzi, tohle je přece jenom hudba dělaná na kotelní hrátky, ne na soustředěný poslech… za mě tedy taková lehce slabší, ale pořád hezká šestka :-)

  2. na živo sou výborný,z desky mě moc neba.ale co má bejt wtf “Kdyby se to aspon trochu smíchalo s metalcorem a přidali se tam části s čistým vysokým zpěvem, bylo by to opět o nečem jiném”???tos snad nemyslel vážně,čistýho kleštěnce do deathcoru :-?

  3. tak na recku jse cekal dlouho ale todle opravdu ne.Srat do cistyho Deathcoru nejakej vysoký vokál…no to fakt ne.A oproti predchozim album je tadle deska velkej posun dopredu co se tyče zvuku i textově :-) takže lets mosh

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.