Coffinborn - Beneath the Cemetery

Coffinborn – Beneath the Cemetery

Coffinborn - Beneath the Cemetery
Země: Maďarsko
Žánr: death metal
Datum vydání: 15.7.2014
Label: Xtreem Music

Hodnocení: 5,5/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Transcending Obscurity PR

Odhalení toho, co maďarská smečka Coffinborn hraje, není zrovna nadlidský úkol. Stačí se podívat jen na jejich obal a jejich logo a máte zcela jasno – bingo, oldschool jako prase. To sice není nějak zvlášť obsáhlá definice, nicméně je v případě Coffinborn poměrně dostačující, protože nejen z prezentace, ale i ze samotné muziky smrdí stará škola na sto honů. Coffinborn jednoduše řečeno drhnou špinavý death metal a z téhle škatulky se nehnou ani o píď – jakoukoliv snahu o nějaké posuny čehokoliv nebo snahu o originalitu z toho maďarského tria jednoduše nevytáhnete…

No, a upřímně řečeno, více toho o Coffinborn vlastně není moc co napsat. Sestavou se nemá cenu zaobírat… sice tahle trojka už nějaké zkušenosti má (nejvíc působišť má za sebou zpěvák/kytarista Disguster), ale v podstatě to jsou jen nepříliš známé sebranky z maďarského undergroundu, takže by to nikomu nic neřeklo. Diskografii taky nemá cenu rozebírat, protože EP “Beneath the Cemetery” je prvním počinem, jaký kdy kapela vydala. A co se týče samotného minialba, to už vlastně bylo dostatečně popsáno v prvním odstavci – na “Beneath the Cemetery” najdete čtyři fláky o celkové délce dvaceti minut, přičemž každá jedna minuta z těchto dvaceti je vyplněna oldschool death metalem jak noha.

Jestli hledáte nějakou originalitu, u Coffinborn nepochodíte ani omylem, protože na něco takového Maďaři zcela zjevně rezignovali. Je ovšem otázkou, zdali “Beneath the Cemetery” bude stát za poslech někomu, kdo má podobný death metal rád. Odpověď je sice trochu váhavější, ale pořád kladná, protože Coffinborn to jde od ruky a zatuchlé death metalové kobky svých vzorů mají evidentně prozkoumané zodpovědně. Nejedná se o žádný zázrak, ale najdou se i vyloženě povedené momenty (u mě vede “Putrid Stench of Death” s patřičně mrtvolným rozjezdem) a jako celek se to poslouchá dost příjemně (i díky oné přívětivé délce).


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.