Gravecrusher - Morbid Black Oath

Gravecrusher – Morbid Black Oath

Gravecrusher - Morbid Black Oath
Země: Maďarsko
Žánr: death metal
Datum vydání: 15.5.2014
Label: Xtreem Music

Hodnocení: 5,5/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Transcending Obscurity PR

Od maďarských Gravecrusher jsem čekal další nezajímavý death metal, který zní úplně stejně jako všechny ostatní podobné kapely okolo, ale když jsem si jejich letošní EP “Morbid Black Oath” pustil, byl jsem hodně příjemně překvapen – tedy, zezačátku.

“Morbid Black Oath” se totiž rozjede ve vražedném tempu a prvních několik songů je i přes nulovou originalitu fakt zábavných. Úvodní “Triumph of the Undead” vás okamžitě naladí na správnou vlnu šlapavým nájezdem baskytary a bicích, který by se možná hodil spíš někam do tupa tupa porno grindu, ale poté už přijde smršť povedených riffů. Ty jsou skvěle chytlavé, ale pořád oldschoolové, celá muzika šlape přímo ďábelsky a člověk se u toho vážně baví až nečekaně. Ve stejném duchu pokračují i další tři songy, v nichž se nachází další várka nebezpečně chytlavé riffové masáže (“Necromantic Perversion”, “Worship the Impaler”), ale třeba i sem tam povedené zpomalení nebo výtečné sólo (obé v “Morbid Black Oath”).

Problém je s posledními třemi tracky, jež k “Morbid Black Oath” vlastně ani úplně nepatří, jelikož jde o demosnímek “Mutilation Ritual” z roku 2012, který sem byl připlácnut jako bonus. Nechápu proč, protože ty písničky k těm předešlým jednak nesedí zvukově, jednak jsou i po kompoziční stránce na znatelně nižší úrovni, a tudíž vcelku logicky i méně zábavné. Přijde mi to jako dost kontraproduktivní natahování stopáže, bez čehož bych se rozhodně obešel, jelikož bych si s mnohem větší radostí užil čtyři dobré pecky na ploše 15 minut, než abych dostal 25 minut muziky, z nichž dvě pětiny jsou nic moc.

Pozitivní na tom je pouze to, že je alespoň vidět, že se Gravecrusher během těch dvou let evidentně vyhráli a nový materiál je o poznání kvalitnější. Jestli v tomto trendu budou pokračovat, mohly by být další počiny docela zajímavé.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.