CunninLynguists - Strange Journey Volume Three

CunninLynguists – Strange Journey Volume Three

CunninLynguists - Strange Journey Volume Three
Země: USA
Žánr: southern hip-hop
Datum vydání: 1.4.2014
Label: Bad Taste

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

CunninLynguists rozhodně nejsou na poli hip-hopu žádní nováčci, s pěti řadovými alby se naopak řadí mezi aktuálně nejpopulárnější skupiny žánru. Na kontě mají navíc i množství neřadových počinů, nemluvě o sólových odbočkách a spolupracích samotných členů, jak už to ostatně běžné bývá. “Strange Journey Volume Three” je právě takovým neřadovým počinem. Nejde oficiálně o plnohodnotné album, ovšem svou délkou i obsahem se od běžných řadovek neliší, a proto ho pro účely této minirecenze za plnohodnotné album počítat můžeme.

CunninLynguists se naposledy připomněli před třemi lety solidní řadovkou “Oneironology”, na níž “Strange Journey Volume Three” navazuje nejen stylem, nýbrž i kvalitou. Na poli inteligentního, ovšem snadno stravitelného hip-hopu ostatně kapela nemá mnoho srovnatelné konkurence. Album zdobí množství hostů, převážně rapperů, čímž ovšem nahrávka neutrpěla na soudržnosti a jednotící koncept tomu rozhodně prospívá. Deskou provází na prostoru několika meziher počítač Miley 3000 a jeho příběh o zkoumání lidské rasy a zde je první úskalí, totiž že samotný koncept je trošku blbost, a jednotlivé mezihry spíše ruší. Naštěstí jsou krátké a je jich málo, čímž zbývá dost prostoru pro to dobré, co na “Strange Journey Volume Three” nalezneme. A není toho málo.

Ohnisko nejsilnějších skladeb začíná s jedenáctou “Kings”, která patří mezi to nejvážnější, co na desce nalezneme. Následná “The Format” připomíná historii hudebních nosičů, a pokud jste si mysleli, že nejde nalézt elegantní metafora mezi gramofonem a závislostí na kokainu, “The Format” vás vyvede z omylu (nápovědou je slovo jehla). Nejzábavnější skladbu však dle mého názoru nalezneme v první polovině. Je jí “Drunk Dial” s nesmírně lehkovážným textem o opileckých telefonátech a snadno zapamatovatelnou slokou i refrénem. “Strange Journey Volume Three” nestaví jen na několika hitech, album je poměrně vyrovnané. Přesto mu však, vyjma zmíněných písní, chybí pořádný tah na branku a možná o deset minut kratší stopáž.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.