In Twilight's Embrace - Trembling

In Twilight’s Embrace – Trembling

In Twilight's Embrace - Trembling

Země: Polsko
Žánr: death metal
Datum vydání: 25.5.2016
Label: Arachnophobia Records

Hrací doba: 14:10

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Dewar PR

Před pár dny jsme vypustili ven stream nového EP polských deathmetalistů In Twilight’s Embrace (viz tady), takže je nejvyšší čas se na tenhle kraťas podívat i v nějaké té recenzi. Poláci si na „Trembling“ připravili celkem trojici skladeb, z nichž však jen dvě jsou nové a původní, jelikož třetí přítomný track, „Opowieść zimowa“, je předělávkou od krajanů Armia.

Popravdě řečeno, starší tvorbu In Twilight’s Embrace nijak podrobně neznám. Slyšel jsem pouze loňskou fošnu „The Grim Muse“, jež je ale už třetím dlouhohrajícím počinem v diskografii skupiny. Nicméně, „The Grim Muse“ samo o sobě bylo docela povedenou nahrávkou, jež nabízela příjemný pohled na deathmetalový žánr. Netvrdím, že šlo o nějaký vybroušený originál, to jistě ne, ale přesto bylo to podání In Twilight’s Embrace relativně svěží a dávalo mi smysl. Dobré melodie se mísily s kvalitními nápady, aniž by se z toho vytratila taková ta žánrová dravost, již z mého pohledu postrádají třeba všichni ti melodeath uplakánci. Jednoduše sympatická placka.

A v obdobném duchu vlastně pokračuje i dvojice nových songů na „Trembling“. Což ale není žádné velké překvapení, když aktuální EP vychází jen nějakých deset měsíců po „The Grim Muse“. To, co jsem napsal v minulém odstavci o desce, by vlastně šlo vztáhnout i na „Laughing Stock, a Burning Stake“ a „Into the Mouth of Madness“. Opětovně se jedná o death metal, jemuž ovšem nejde jen o bezmyšlenkovitou rubanici prostou jakýchkoliv zajímavých nápadů. In Twilight’s Embrace si vypomáhají nenásilnými změnami tempa, obstojnými riffy, sypačky dokážou prokládat natlakovanějšími momenty nebo naopak menším zvolněním, v němž se dostanou ke slovu kytarové vyhrávky. Jasně, nejedná se o nic, co by člověka vyloženě překvapilo nebo snad dokonce usadilo na prdel, ale funguje to bez nějakých větších výhrad. Snad jen to kytarové sólo v „Laughing Stock, a Burning Stake“ mi diplomaticky řečeno moc koule netrhá.

Celé EP pak zakončuje již zmiňovaná předělávka „Opowieść zimowa“ od Armia, u níž je dost cítit, že se nejedná o vlastní song In Twilight’s Embrace, protože nálada je mnohem punkovější, víc neurvalá a méně „heavy“. S originálem, jenž vyšel na albu „Legenda“ v roce 1991, však porovnávat nemohu, jelikož tvorbu Armia nijak zvlášť neznám (a jestli mě něco z jejich tvorby zajímá, tak jsou to spíše ta pozdější období, která by se měla nést v experimentálnějším duchu). Co se ale týče přítomnosti tracku na „Trembling“, tak sám za sebe bych se bez něj klidně obešel. Na druhou stranu, jestli někam cpát podobné pocty svým oblíbencům, tak je to právě na takové kraťasy jako ípka, takže proti tomu asi nejde moc kafrat.

Vzato kolem a kolem je „Trembling“ slušná jednohubka s dobře odvedeným deathmetalovým řemeslem, které není úplně obyčejné a pohybuje se v lehce nadprůměrných sférách. Nicméně dost pochybuju o tom, že bych se k téhle nahrávce v budoucnu vracel, a ve sbírce to taky zrovna mít nemusím…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.