Perversity - Infamy Divine

Perversity – Infamy Divine

Perversity - Infamy Divine
Země: Slovensko
Žánr: brutal death metal
Datum vydání: 7.1.2014
Label: Lavadome Productions

Hodnocení: 7,5/10

Odkazy:
web / facebook / bandzone

K recenzi poskytl:
Lavadome Productions

Na poli brutálně death metalové scény patří slovenská smečka se značně romantickým jménem Perversity se už dávno řadí ke stálicím. Ačkoliv co do vydávaných nosičů tahle čtveřice nepatří mezi úplně nejaktivnější formace široko daleko, i tak mají Perversity od poloviny 90. let, kam se jejich vznik datuje, pěkných pár placek a spoustu zkušeností na kontě.

A přesně to je na jejich nejnovějším minialbu “Infamy Divine”, které navazuje na tři roky starou řadovku “Ablaze”, hodně znát, že jsou Perversity zkušená a vyhraná kapela, protože jejich brutal death metal drtí s opravdu ukázkovou intenzitou. Vzhledem k faktu, že má “Infamy Divine” jen něco málo přes 17 minut, se na nic nečeká a tři údery do bicích okamžitě odpálí úvodní náser “Vermin”, jenž nasadí patřičně extrémní a nekompromisní tempo, které Perversity povolí jen v klavírním závěru druhé “Angel of Prostitution” a stejně laděném dovětku “Infamous”. Oba tyto momenty jinak neprostupnou hradbu hrubého death metalu hodně příjemně ozvláštňují a osobně bych si jakožto ne úplný fanoušek stylu klidně nechal podobných chvilek líbit více, nicméně chápu, že to asi nebylo záměrem.

Nechci tím ovšem tvrdit, že by samotný death metal v podání Pervesity nějak nudil, vlastně naopak. I přes velkou extrémnost muziky je všude znát, že se v žádném případě nejedná o nudnou rubanici bez hlavy a paty, v níž by se nebylo čeho chytit. Precizní hra, různé nápady, vyhrávky nebo krátká sóla se schovávají na každém rohu a jsou dostatečně kvalitní na to, aby prostě nebyla šance se nudou začít dloubat v nose, např. začátek takové “Supreme Accusation” s táhlými kytarovými melodiemi se fakt povedl.

Ačkoliv to může znít jako klišé, “Infamy Divine” je vysoce kvalitní počin, jenž nemůže zklamat snad žádného fanouška brutal death metalu. Je to zničující buldozer, ale zároveň nejde o samoúčelné honění co nejextrémnějších riffů a má to v sobě myšlenku, což se mně osobně hodně líbí. Velká paráda.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.