Tribe - Endless Apocalypse

Tribe – Endless Apocalypse

Tribe - Endless Apocalypse
Země: Slovensko
Žánr: thrash / death metal
Datum vydání: 2012
Label: selfrelease

Odkazy:
facebook / bandzone

K recenzi poskytl:
Tribe

Slovenští Tribe, jejichž současný věkový průměr je nějakých 20 let, patří mezi relativně nadupané spolky. Tedy alespoň podle materiálu, který nabízí jejich loňský počin “Endless Apocalypse”. Ten zaujme už jen povedeným obalem. Pod pokličkou skrývá osm skladeb (vlastně sedm a “Intro”), z nichž dýchá silná inspirace Cavalerovským metalem a Ektomorf. Materiál tedy může sice vyznívat mírně nepůvodně, ale přesto obsahuje dostatek šťávy a osvěžujících nápadů, tudíž jde nakonec o dost zábavný materiál.

Kytaristé David Danko“Ečko” Mikula mají thrash/deathové klasiky i s přídavkem moderny pevně v paži. Divoké i strojově sekané riffy, harmonicky někdy velice umně propojené a podpořené i melodickými linkami. Takový heavy metalový odér se mihne například ve “Fucking Money”. Rytmická sekce také vyzařuje jistotou a je jedno, jestli se sype death metal či upaluje v thrash metalovém tempu. S čím jsem měl v průběhu poslechu trochu problém, byl monotónní vokál, ale chápu, že ne vždy se může podařit jej nahrát zrovna ideálně, a možná že takový je záměr, mě to jako posluchače příliš nezaujalo. Některým pasážím by zkrátka slušela větší vokální variabilita, jet pořád v jedné poloze atraktivitě materiálu zrovna nepomůže.

Na dvacet minutách album servíruje veškeré jasně dané ingredience a musím s potěšením konstatovat, že začínám těšit na novou chystanou desku, protože co jsem se doslechl, je v plánu větší míra progresivity a širší zvukové zužitkování dvou kytar, což by mohlo přinést hodně svěží vítr na československou thrash/deathovou scénu. Když si ještě připočteme divoké mládí, obohacené o stále nové zkušenosti díky dostatečně aktivní koncertní činnosti, nebojím se o jejich budoucnost.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.