Suicide Commando - When Evil Speaks

Suicide Commando – When Evil Speaks

Suicide Commando - When Evil Speaks
Země: Belgie
Žánr: aggrotech
Datum vydání: 3.5.2013
Label: Out of Line

Hodnocení: 8/10

Odkazy:
web / facebook

Suicide Commando patří již nějakou dobu mezi mé favority na elektronickém poli a některá alba z mého pohledu patří na vrchol aggrotechové scény, například i takové předchozí “Implements of Hell” je prostě špica a fakt mě ta deska baví. Tudíž asi není divu, že jsem se na novinku “When Evil Speaks”, celkově již čtrnáctou řadovku kapely, dost těšil, nicméně první poslech byl pro mě docela bohužel zklamáním. Možná to bude dáno tím, že se album rozjíždí trochu pomaleji… tedy, v rámci žánru a v rámci samotných Suicide Commando. Úvodní intro “Feeding My Inner Hate” je absolutně v pohodě a na svém místě, i první dva songy “Cut_Bleed_Eviscerate” (asi umístěný jako otvírák kvůli textové návaznosti na intro) a “My Blasphemy” jsou vlastně opravdu hodně dobré, ale čistě co do prvního dojmu by mě víc zaujaly v pozdějších fázích desky. Opravdu pořádný rachot začně až s titulní “When Evil Speaks”, která podle mě měla album otevřít, protože je to nářez jak prase – agresivní muzika, drtící beaty, zkreslený extrémní vokál, ale zároveň dost hudebních nápadů a žádné bezmozkové tucání. Titulní pecka album konečně pořádně nakopne a dál už se jede ve velkém stylu.

Postupným poslechem jsem si zvyknul na to, že “When Evil Speaks” nezačne drtit hned s úvodními minutami, jako tomu bylo třeba právě na minulém “Implements of Hell”, jež se rozjelo smrtícím náporem. A tím “zvykl” mám na mysli i to, že se mi to také začalo líbit už od začátku a “Cut_Bleed_Eviscerate” mi vlastně nyní přijde jako jeden z vrcholů. Dále se mi kromě již zmiňované titulky “When Evil Speaks” hodně líbí “hitová” “Attention Whore”, povedená “In Guns We Trust”, ale i třeba taková “Unterwelt”.

Každopádně, i když se mi “When Evil Speaks” zpočátku zas tak nezdálo, nakonec se mi to album začalo opravdu hodně líbit a jeho poslech mě baví přesně tak, jak jsem si od jména Suicide Commando sliboval. Několikrát zmiňovaný předchůdce “Implements of Hell” je možná o něco lepší, ale to vůbec nevadí, protože i tak je to parádní fošna.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.