Swollen Members - Beautiful Death Machine

Swollen Members – Beautiful Death Machine

Swollen Members - Beautiful Death Machine
Země: Kanada
Žánr: hip-hop
Datum vydání: 19.5.2013
Label: Suburban Noize Records / Battle Axe Records

Hodnocení: 8/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

V určitých kruzích až kultovní kanadské trio Swollen Members se po podařeném albu “Dagger Mouth” hlásí s novou řadovkou. Jmenuje se “Beautiful Death Machine” a přináší klasickou sestavu Madchild, Prevail, Rob the Viking plus hromadu zvučných jmen na pozicích hostí. Funguje takové kombo i tentokrát?

Odpověď zní jasně – funguje na výbornou. Swollen Members totiž nejenže laťku nastavenou “Dagger Mouth” nesrazili, ale dost možná i o kousek zvýšili. “Beautiful Death Machine” totiž obsahuje všechno, co je pro kapelu určující a také něco navíc. Chcete temné tracky? Máte je mít! Perfektní instra? Jak je libo! Výbornou flow? Poslužte si. To všechno se ale od Swollen Members čeká, takže přinejmenším srovnatelné potěšení přináší překvapivá pestrost, s jakou se nahrávka vytasila. Pánové se tentokrát nezalekli experimentů a dočkáme se tak třeba dubstepem silně ovlivněného instra “Juggernaut”, agresivního Prevailova násypu v refrénu “Bax War”, sluníčkového tracku “The Difference” a dalších a dalších detailů a prvků, které dodávají nahrávce další rozměr. Posluchač se nenudí od začátku do konce a to je pro Swollen Members hodně, hodně dobrá vizitka.

Jakkoli jsem měl z ústřední dvojice MadchildPrevail vždy o něco radši rýmy a flow prvního jmenovaného, Prevail s ním tentokrát nejen drží krok, ale v celkovém kontextu mám z jeho příspěvků ještě o něco lepší dojem. Madchild sice občas trochu ztrácí, ale na druhou stranu i tentokrát sází řadu opravdu skvostných partů. Počátek takové “River Monster” mluví za vše… Perfektní koření pak dodávají hosté, mezi kterými září zejména Vinnie Paz (Jedi Mind Tricks), a SlaineIll Billem (oba La Coka Nostra) v pecce “Death to You”.

“Beautiful Death Machine” je silná nahrávka, která je jména Swollen Members dokonale hodna. Sice se nevyrovná kultovním zásekům “Balance” a “Bad Dreams” z přelomu tisíciletí, ale na žebříčku kvalitního hip-hopu pořád patří k těm vydařeným a už jen to znamená, že zesměšňuje desítky a stovky jiných žánrových počinů.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.