Zā Lä Thü - Psychotronic Generator

Zā Lä Thü – Psychotronic Generator

Zā Lä Thü - Psychotronic Generator

Země: USA
Žánr: industrial death metal
Datum vydání: květen 2016
Label: selfrelease

Hrací doba: 15:25

Odkazy:
web / facebook / twitter / bandcamp

K recenzi poskytl:
Against PR

Před několika měsíci se zde objevila recenze na eponymní desku formace s prapodivným názvem Zā Lä Thü. Článek se tehdy nesl v dost pozitivním duchu, jelikož to, co americká dvojice předváděla, bylo velmi zajímavé. Šlo o sympaticky šibnutou kombinaci, kde se mezi sebou třískala okultní prezentace, strojově technické „meshu“ riffování a expresivní ženský vokál. Výsledek ale zněl lépe, než by se dle popisu mohlo zdát, a já osobně jsem se při poslechu bavil – obzvláště díky tomu, že Zā Lä Thü nechyběly ani dobré skladatelské schopnosti, důkazem čehož bylo hned několik regulérně výborných skladeb.

Když tedy Zā Lä Thü na loňskou řadovku nedávno navázali čerstvým EP „Psychotronic Generator“, nijak jsem se poslechu nebránil. Vlastně jsem byl i docela zvědavý, zdali Američané nastavenou laťku udrží a jestli opětovně půjde o tak povedenou záležitost, jakkoliv tentokrát máme co do činění jen se čtvrthodinovou neřadovkou. Musím však bohužel říct, že v tomto případě u mě taková spokojenost jako u „Zā Lä Thü“ nepanuje…

Základní vize hudby, jak jsem ji letmo nastínil již v prvním odstavci, samozřejmě zůstává zachována, v  jádru se jedná o vesměs to samé. Akorát to tentokrát nemá takový účinek a obávám se, že na vině nebude skutečnost, že nyní už jsem byl připravený a věděl, co bych měl očekávat. Materiál na „Psychotronic Generator“ je jednoduše citelně horší a je na úrovni toho nejslabšího z debutu. Chybí mi tak povedené songy jako třeba „To Bind and Purge (Cosmic Dith·er)“, o výtečných kouscích typu „Hail Hail Babalon“ či „Val-Kree“ ani nemluvě. Postrádám ty skutečně zajímavé nápady; nějaký náznak orientálních motivů se ozve pouze ve dvou momentech třetí a poslední písně „Star Chamber“, z nichž ten první trochu zní, jako kdyby tam Zā Lä Thü snad narvali opravdivý sitár, ale jinak…

Jasně, úplná sračka „Psychotronic Generator“ není. Jsou zde i další pasáže, které bych mohl ocenit – tou nejvýraznější z nich je asi velmi dobré finále úvodní „Outer Ether Soul Eaters“. Katera se svým zpěvem taktéž odvádí dobrý výkon. Nicméně vzato kolem a kolem se mi zdá, že větší část všech tří přítomných písní je obsahově poněkud prázdná… jako by se Zā Lä Thü tentokrát vydali cestou nikoliv technického riffování s atmosférou, ale přetechnizovaného riffování bez atmosféry. A to je něco, co prostě ocenit nemohu. Možná je to subjektivní, ale nemohu.

Zā Lä Thü

I navzdory několika málo dobrým chvilkám a i navzdory tomu, že Zā Lä Thü stále mají poměrně zajímavý sound, je pro „Psychotronic Generator“ spíše zklamáním a pochybuji, že si to ještě někdy v životě pustím. A to je obrovský propad vzhledem k tomu, že loňskou řadovku si chci i takhle s odstupem koupit a přidat do sbírky. No nic, radši zůstanu u skladeb jako „Hail Hail Babalon“. Ale hádám, že další nahrávku Zā Lä Thü si ze zvědavosti přece jenom pustím.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.