Bloodsoaked Necrovoid - Expelled into the Unknown Depths of the Unfathomable

Bloodsoaked Necrovoid – Expelled into the Unknown Depths of the Unfathomable

Bloodsoaked Necrovoid - Expelled into the Unknown Depths of the Unfathomable

Země: Kostarika
Žánr: death / doom metal
Datum vydání: 6.11.2020
Label: Iron Bonehead Productions

Tracklist:
01. Dispossessed in an Asphyxiating Endless Darkness
02. Perverted Astral Intoxication for a Death Incarnation
03. Viciously Consumed by the Unfolding Unknown
04. Inescapable Transferance of Profane Malignity
05. Existential Dismemberment by a Transcendental Nothingness
06. Traversing the Threshold of a Treacherous Depraved Absolute

Hrací doba: 40:47

Odkazy:
bandcamp

K recenzi poskytl:
Iron Bonehead Productions

Kostaričané Bloodsoaked Necrovoid se doposud prezentovali dvěma demosnímky. Na ty sice posléze navázaly i další neřadové počiny jako třeba titul „The Apocryphal Paths of the Ancient 8th Vitriolic Transcendence“ kompilující obě dema nebo nějaké to splitko, ale těm už jsem osobně pozornost nevěnoval. Ony demosnímky jsem nicméně ve své době docela jel a byl jsem s nimi vesměs spokojený. Obě nahrávky jsem zde i recenzoval. Jestli mě paměť nešálí, tak jsem je i docela chválil.

Nemůžu ovšem tvrdit, že by se z dlouhodobého hlediska jednalo o něco úžasného, k čemu bych měl potřebu se vracet i zpětně. To vlastně ani náhodou. Potom, co jsem se obou demáčů nabažil v době jejich aktuálnosti, už jsem na ně ani nesáhnul a ani teď nenacházím žádnou motivaci, abych něco takového udělal.

Na konci recenze na „Demo II“ jsem nicméně prohlásil, že když se Bloodsoaked Necrovoid koncentrují na to, co bylo na demech skutečně dobré, mohla by z nich vyrůst zajímavá kapela. Také jsem srdnatě prohlásil, že si hodlám poslechnout i budoucí počiny, abych zjistil, zdali Kostaričané dané předpoklady dokážou naplnit. Uběhly dva roky a Bloodsoaked Necrovoid zakotvili u respektovaných Iron Bonehead (kde vyšla také už jmenovaná kompilace „The Apocryphal Paths of the Ancient 8th Vitriolic Transcendence“), pod jejichž křídly se nedávno objevila první řadovka „Expelled into the Unknown Depths of the Unfathomable“, jež by v ideálním případě měla předpoklady o růstu naplnit.

Jak vidno, Bloodsoaked Necrovoid si pořád potrpí na hustodémonsky krutopřísně názvy skladeb i nahrávek. „Existential Dismemberment by a Transcendental Nothingness“, „Perverted Astral Intoxication for a Death Incarnation“ a podobné perly, to je drsné jak šmirgl a metal jak hovno v džísce. Beze srandy, tohle je fakt halda a baví mě to. No, kéž by podobně kruté dojmy byly i ze samotného poslechu…

„Expelled into the Unknown Depths of the Unfathomable“ určitě nemůžu považovat za nepovedené album. Úplně stejně ale podle mě není ani nijak oslnivé a myslím si, že mohlo a mělo být lepší. Bloodsoaked Necrovoid se od dem nijak neposunuli a pořád jedou death / doom hnilobu dle jasně nalinkovaných subžánrových pravidel. Akorát že s přechodem do dlouhohrajícího stavu potratili zahnusený demo sound a s větší čitelností část jejich charisma vyprchala.

Jestli na „Expelled into the Unknown Depths of the Unfathomable“ můžu něco ocenit, tak to jsou ty nejpomalejší pasáže, kdy Bloodsoaked Necrovoid jedou šnečí tryznu. Tyhle momenty se podle mě povedly a aktuální zvuková úprava jim sedí. Naopak rychlejší palby mě na desce nijak neupoutaly a vesměs jen bezbolestně prošumí okolo. Kostaričané se zároveň nevyvarovali ani několika zbytečně chytlavých, skoro až tupých temp, které mi vadily už na „Demo II“. I zde se jedná o nejméně záživné chvíle.

Bohužel ani jedna skladba mi nerve koule celá a prakticky u všech se to nevyrovnaně přelévá mezi tím lepším a horším. Pokusím se daný stav ilustrovat na dvojici „Perverted Astral Intoxication for a Death Incarnation“ a „Viciously Consumed by the Unfolding Unknown“. U první jmenované se vyvedla poslední třetina, kde se jede kvalitní pohřeb, k němuž se posléze přidá i táhla kytarová melodie. Takhle by to tedy šlo. Druhá zmiňovaná stopa to má přesně opačně. Začátek mě docela baví, ale v polovině přijde v půli až halekací „hobluj pičo“ pasáž, která mě fakt sere, a dál už mě to přestane zajímat.

„Expelled into the Unknown Depths of the Unfathomable“ ve skutečnosti není o moc horší nebo lepší než demáče, ale možná na tenhle počin podvědomě uplatňuji vyšší nároky vzhledem k jeho full-length statusu. Přesto se jedná o solidně udělanou tradicionalistickou zatuchlost, která na chvíli poslouží, pokud k ní budete přistupovat tímhle způsobem a nebudete vyžadovat víc. Za měsíc to ale samozřejmě nebude mít cenu poslouchat a dojmy nijak omračující nejsou.


1 komentář u „Bloodsoaked Necrovoid – Expelled into the Unknown Depths of the Unfathomable“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.