Cocotte Minute – Sado Disco

Cocotte Minute – Sado Disco

Cocotte Minute - Sado Disco
Země: Česká republika
Žánr: nu-metal / crossover
Datum vydání: 30.3.2009
Label: Sado Disco Crew

Hodnocení: 7,5/10

Odkazy:
web / facebook / bandzone

Cocotte Minute jsou zpět! Dlouho očekávané album “Sado Disco” se konečně dnem 30. března dostává na české pulty. Tato česká skupina své fanoušky dlouho napínala, už daleko dříve začínala hrát nějaké songy na svých koncertech, tihle kluci také udělali předprodej pro své fanclubery. Ještě v roce 2008 vyšel i videoklip – konkrétně k písni “Nenávist”, tento výtvor se dá řadit vůbec k nejlepším co tato banda vytvořila, poslech mě neomrzel i po několikátém spuštění. Jediné mínus tohoto alba může být poměrně krátký tracklist, na to, jak dlouho bylo “Sado Disco” ve výrobě. Křest alba proběhne 28.4. v pražské Akropoli, kde samozřejmě nebudu chybět :)

Na “Sado Disco” se také častěji objevují některé prvky z písní od KoRn – tvrdší basa, podladěnější kytary, i podobnější zpěv. Ke Cocotte Minute samozřejmě patří promyšlené a originální texty, ty vymyšlí hlavně frontman skupiny Martin Zeller.

Album otevírá výtvor s názvem “Sorry”, začátek alba nemá žádné intro a hned vybalí, co v něm je. “1-2-3 vpřed!” a “Dotkni” pokračují v podobné tónině. “1-2-3 vpřed!” má v sobě i menší prvky disco hudby, můžu se plést, ale mě to tak připadá. Čtvrtá je již známá “Nenávist”, píseň, kterou Cocotte Minute reprezentovali svoje nové album. Jak jsem již psal dříve, i po několikátém poslechu před vydáním alba mě “Nenávist” neomrzela. Po dobrém začátku na nás čeká druhá polovina. Konkrétně na nás čeká “Vrátnej”, není tak rychlá ani tolik tvrdá, slyšet je především basová kytara, jak budete po první polovině zvyklí. V šestém songu se vydáte na “Ostrov”, zde je to spíše o textu, nežli o nástrojích, na “Ostrově” je především skvělý refrén. Dalším chodem je název alba – “Sado Disco”, ten je podobný první polovině alba, tvrdá basa nechybí ani zde. “Je mi to jedno” se s vámi pomalu rozloučí a tím “Sado Disco” končí.

Cocotte Minute nezklamali, “Sado Disco” je lepší než minulé album “Proti sobě”, zhruba na stejné úrovni, či o krapet lepší jak pět let staré “Czeko”. Po doposlechu vás může jedině zklamat, že je to tak krátké a říkate si: “Hmm, to už to končí? Já chci víc!” a pustíte si to znovu. Noví Cocotte Minute by mohli potěšit i neposluchače metalu a mohli by zaujmout i jiné skupiny než jen metalisty. Tuto práci reprezentuje tvrdá a vynikající basa, přesné bicí a originální texty. Disco nikdy nebylo zábavnější! Uvidíme se 28. v Akropoli ;)


9 komentářů u „Cocotte Minute – Sado Disco“

  1. jooo fakt skvělý cédo (stejně jako Proti Sobě, a Czeko>> ja bych teda nedokázal zhodnotit ktery cedo od Cocottů je lepsi a ktery horsi pro me sou zatim vsechny velice dobry, ale zhodnotils-tvuj nazor…:))jinak fakt dobra recenzička, dík za ní….na oficiálních stránkách psali že na podzim 2009 by mělo vyjít Sado Disco VOL.2, takze jakožto “fankluber” setrim prachyXD

    PS.: uNs_: cédo si kup;) podpoř kapelu:D …. koukni na ulozto.cz už tam je myslim;)

  2. Ty voe, tak já si to teda “koupil” a už to mám celý čeknutý. A… no nevím ani co říct. Krátký, na to že to dělali tak dlouho. Z celého alba se mi hodně líbí jen Nenávist a Sorry, jinak sem tomu nepřišel nachuť a to teda vůbec. Zklamání :( Bohužel. Proti Všem a Czeko 2x lepší.

  3. když vím kolik se toho posralo když nahrávali, tak si myslim že těch tracků je tam dost…. kdo chodí na jejich stránky často jako třeba já(nechci machřit, ale tuhle kapelu milujuXD), tak ví žejim vyčorovali zkušebnu, strašně moc se to protáhlo, pak se tam este neco myslim posralo to už si nepamatuju, sem rád že to konečně vydali a že chystaj vol.2 a možná prej i dívko;)…PS.: Pravda je že každou deskou se ubiraj k jinačímu stylu(tak trošičku) >> myslim že třba Czeko a tohle Sado Disco je dost velkej rozdil pak už jen záleří na každym jestli rozdíl k dobrymu a nebo k spatnymu;)

  4. Já vím, že jim vyčorovali zkušebnu. Ale to neznamená, že bude míň songů snad? Měli více času na napsání textů…

  5. Mě se jejich nový album moc líbí, taky mam rád tuhle skupinu… Je jedna z nejlepších a už se těším na další CD…

  6. já ten metal moc nemusim, z předcozích alb se mi líbilo jen pár písniček, ale 1-2-3 vpřed, Nenávist a Je mi to jedno sou neskutečně návykový! Hned jak se ocitnu v Bontonlandu, jdu do nich…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.