Cocotte Minute - Sado Disco Vol. 2

Cocotte Minute – Sado Disco Vol. 2

Cocotte Minute - Sado Disco Vol. 2
Země: Česká republika
Žánr: nu-metal / crossover
Datum vydání: 2010
Label: Sado Disco Crew

Hodnocení: 2/10

Zbytek redakce hodnotí:
H. – 1/10

Průměrné hodnocení: 1,5/10

Odkazy:
web / facebook / bandzone

POZOR – TATO DESKA OBSAHUJE NEBEZPEČNÝ MATERIÁL!

Dá se říci, že Cocotte Minute je jedna z velice oblíbených skupin té “tvrdší” hudby u nás. Cocotte Minute rozhodně netvoří nejkvalitnější práci u nás, nicméně jsou široké veřejnosti dobře známí a to je možná dostalo tam, kde momentálně jsou. Debutová deska “Czeko” se mi velice líbila, v určité době mi z mého přehrávače hrála docela často. Její následovatelé kvalit “Czeko” nedosáhly, i tak se jednalo o dobře poslouchatelné desky.

Nicméně to, co hoši předvedli na “Sado Disco Vol. 2”, se dá označit za fiasko. Doteď nevím, jestli se jedná o vtip, nebo jestli se ke mě dostala pouze nějaká beta všech verzí, když jsem si ale pustil ukázky z oficiálního webu, moje jediná naděje zmizla. Šesti songová mini deska neobsahuje nic, ale vůbec nic, co by mi připomínalo starší Cocotte Minute. Pod staršími Cocotte Minute si představuji nu-metalové tvrdé songy ve stylu KoRn. Ne pomalé, nudné, nezáživné s prominutím sračky. Po celou dobu jsem se skoro vůbec nebavil, songy se od sebe vůbec neliší. Jediné, co je vzdáleně přibuzné ke starším věcem, je “Zmije”, to je ale asi tak vše. Všechnu tuhle hrůzu navíc podtrhávají hrozné názvy songů. Kam se poděla originalita? “Vlci a ovce”, “Zmije”, “Čas”… Kde to jsme? Za “vrchol” považuju poslední bonusový track “Hej pane Králi”, u kterého opět nevím, zda má být pokusem o vtip, anebo seriózní tvorba. Doteď jsem nepochopil, co tím kapela myslela, nemá to nic společného s tím, čím se Cocotte Minute prezentovali. Žádný nu-metal à la KoRn tu nečekejte, tohle je šlichta.

“Sado Disco Vol. 2” má být pokračovaním k první části “Sado Disco”, které obsahovalo osm písní. Společně s tímhle tedy tvoří 14 songovou práci. Ke oběma “Sado Disco” momentálně probíhá největší turné v dějinach kapely, které paradoxně odstartovalo v sex shopu.

Cover tohohle alba také není nějak převratný. Obal je stejný jako na prvním “Sadu Disco”, akorát se k němu dopsalo “Vol. 2”. Už pouze tohle svědčí o tom, že to je hodně odfláknuté a udělat speciálně nový cover je asi moc práce.

Čtvrtá deska Cocotte Minute dopadla více než špatně. Songy jsou bez nápadu, šťávy a postrádají jakýkoliv sex-appeal. Není tam nic, co by mě zaujalo. Nejlepší zvuk, který se zde vyskytuje, je ticho na konci alba. První tři desky se s tímto nedají rovnat. Stále ovšem nevím, jestli si z nás Zellerova parta furt nedělá prdel… Ne vážně, radši to neposlouchejte. Vypadá to, že Cocotte Minute nesnáším a snažím se je co nejvíce shodit, kdo mě ale zná, ví, že si tuto skupinu vždycky rád pustím, pravidelně navštěvuji jejich koncerty a podporuji je. S tímhle ale u mě dost klesli.


9 komentářů u „Cocotte Minute – Sado Disco Vol. 2“

  1. Původně jsem pod tuhle recenzi chtěl napsat něco děsně vtipnýho, ale po smrti Dia nemám na nic náladu, takže se omezím jen prosté: tohle je absolutní mrdka, která se nedá poslouchat!

  2. omlouvam se, ze touto recenzi musime posunout Diovu smrt niz, mame ale nabity poradnik a musime dodrzet harmonogram.

  3. Rakve’n’Roll se mi líbí nejvíc, zbytek je sračka. Nemám náladu si to poslechnout víckrát, teď sjíždím Diovi sólovky na vinylu.

  4. me se to libi.. sice ne tolik jak alba drivejsi ale zas takova mrdka to neni kdyz se to poslechne vickrat po sobe.

  5. Nevím, nevím, jako odfláknuté mi to teda vůbec nepříjde! pokud si dobře slyšel je to pouze pokračování Sado Disca, co už nestihli dát na 1 je na dvojce(i co se ceny desky týče), takže kdyby se dělali s novým obalem bylo by to trošku nedomyšlené… Jinak si myslim, že materiál taky není špatný, Zellerovi texty na týhle desce jsou snad ještě lepší než na všech předchozích, takže ikdyž už to není takovej ten bastardovskej nu-metal, tak se mi to pořád líbí, krom toho musíme vzít na uváženou, že už to nejsou ti mladí nasraní kluci, co byli na Czeku ;-) 8-) …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.