Insaniter - Initium

Insaniter – Initium

Insaniter - Initium
Země: Řecko
Žánr: thrash metal
Datum vydání: 2014
Label: selfrelease

Hodnocení: 3,5/10

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Insaniter

Pokud internetové zdroje nelžou, tak Insaniter je řecká čtveřice, která vznikla v roce 2011, na svém kontě má prozatím řadu EP a na debutovou desku zatím čeká. Nicméně vzhledem k tomu, jakou hudbu tito neurvalí thrasheři hrají, si myslím, že těch několik skladeb, které dají dohromady na alespoň neřadový počin, bohatě stačí. Zvlášť s přihlédnutím k jejich kvalitě.

“Initium” navazuje na předchozí EP “Alley of Fear”, “Raise the Deads” a “Mind of Evil” z let předešlých. Šest skladeb, nářezový thrash metal bez příkras a postupy jako ukradené z těch nejklasičtějších počinů, jen zahrány s notnou dávkou naivity. Nemůžu si pomoct, ale na všechny strany z Insaniter cítím až nezdravý amatérismus. Samozřejmě můžu jen těžko posuzovat kvalitu hudbu na základě vlivu dané kapely, ale “Initium” zní, jako by nějaká středoškolská parta vzala do rukou nástroje, naposlouchala svoje oblíbené thrashové party a zavřela se do zkušebny. Tuctové a neoriginální je to až běda, takže ani ta nezdolná agrese a přímočarost, které jsou z Insaniter slyšet, nepomáhají.

Tohle je bohužel jeden z těch případů, kdy recyklace osvědčeného nemusí vždy fungovat. Kdybych musel, tak bych dokázal snést úvodní skladbu “Ancient Believed”, v níž zní zpěvák oproti ostatním skladbám zatraceně nabroušeně a pohání thrashový uragán, který produkují jeho kolegové. Bohužel ten lehce podprůměrný dojem často ničí otřesný vokál, který se snaží o něco, co připomíná melodii, ale výsledek je dosti tristní. A tak to pokračuje do konce. Slušnou “Face Back” střídají slabé “End of Insanity” či “Alley of Fear” (ten pokus o halfordovský ječák na konci třetí minuty je otřesný).

Neříkám, že se to nedá poslouchat, ale v dnešní době, kdy je thrashových kapel všude jako hub po dešti, nemám to nutkání pouštět se do objevování tajů podprůměrné kapely, která kvalitativně nemá na víc než lokální zábavy.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.