Thrashing Machine - Insight

Thrashing Machine – Insight

Thrashing Machine
Země: Česká republika
Žánr: thrash / groove metal
Datum vydání: 13.12.2014
Label: selfrelease

Odkazy:
facebook / bandcamp / bandzone

K recenzi poskytl:
Thrashing Machine

Šestajovičtí mladíci Thrashing Machine nejsou nikterak profláklou sebrankou, od níž by posluchač čekal vyloženě zajímavé věci a jejíž jméno by nosil v hlavě automaticky, když se řekne thrash metal. Zvláště s přihlédnutím k nízkému věku jejich členů, kdy se očekává, že v prvních letech se kapely mnohdy teprve hledají, ovšem krátkohrající debutový počin z dílny Thrashing Machine, jímž se stalo pětiskladbové EP “Insight”, přináší překvapivě ucelenou formu kombinace pomalejšího, techničtěji laděného thrash metalu s moderním groove metalem a letmými výlety do rockových vod prostřednictvím poklidných instrumentálních pasáží. A musím uznat, že to nezní vůbec špatně.

Celkově modernímu nádechu nahrávky, která má k oldschoolovému ohlížení zpět do historie zatraceně daleko, pomáhá řízný sound, jenž už je sice i u nás standard, ale k takto laděné hudbě si nedokážu představit klasickou kytarovou brusku, takže palec nahoru. A ten patří i čtveřici samotné, která je pod “Insight” podepsána, protože ruku v ruce se šlapavými songy, kterým i přes relativně časté změny tempa nechybí pořádná dávka energie, dokazují, že své nástroje nedrží v rukou poprvé a občas zabrousí někam k techničtěji propracovanému thrash metalu. K tomu nejvíce svádí “Disease Called Human Mind” prostřednictvím proměnlivých kytarových temp. Zvláště pomalejší pasáž, v níž se skladba po čtyřech minutách vyvine, nemá chybu a pro krátkou vybrnkávanou melodii v páté minutě, jež uvádí kytarové sólo, platí totéž.

Pokud nepočítám závěrečnou instrumentálku “Aeon”, tak se na “Insight” sešla celkem čtveřice regulérních písní, z nichž musím vyzdvihnout především titulní “Insight”, jež se postupně zklidňuje až po závěrečnou poklidnou instrumentální pasáž, a agresivní “So Run” se zasekávanými kytarami. Ačkoli druhá jmenovaná je píseň, v níž mi příliš nesedí některé momenty z vokální linky. Možná je to dáno tou učenou angličtinou, která tahá za uši, ale jak je “So Run” instrumentálně skvělá jízda, tak z hlediska zpěvu se jedná paradoxně o slabší kus. Ovšem to je jen drobná vada na kráse, protože chytrých momentů si Thrashing Machine připravili dostatek, takže proč hledat na jejich debutu mouchy…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.