Municipal Waste - The Fatal Feast

Municipal Waste – The Fatal Feast

Municipal Waste - The Fatal Feast
Země: USA
Žánr: thrash metal / crossover
Datum vydání: 10.4.2012
Label: Nuclear Blast Records

Tracklist:
01. Waste in Space
02. Repossession
03. New Dead Masters
04. Unholy Abductor
05. Idiot Check
06. Covered in Sick / The Barfer
07. You’re Cut Off
08. Authority Complex
09. Standards and Practices
10. Crushing Chest Wound
11. The Monster with 21 Faces
12. Jesus Freaks
13. The Fatal Feast
14. 12 Step Program
15. Death Tax
16. Residential Disaster

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Milovníci béčkových hororů, sci-fi, komiksů a hudebních legend jako Suicidal Tendencies, S.O.D., D.R.I. či Nuclear Assault opět útočí. Právě tyto vlivy totiž v sobě pojí Municipal Waste, a že to dělají dost šikovně, dokazuje i fakt, že jejich aktuální, již páté řadové album “The Fatal Feast” vychází u vydavatelského kolosu Nuclear Blast. Kdo by čekal nějaké ústupky vůči širšímu publiku, ten se šeredně mýlí. Municipal Waste nahráli další půlhodinu zničující kombinace crossoveru, thrash metalu s vlivy punku a oldschool HC. Přesně takhle se hrálo v 80. letech v zaplivaných NY klubech a Municipal Waste nám toto období chtějí mermomocí připomenout.

O hudebním, respektive textovém, obsahu toho hodně napoví obal ve stylu již zmíněných béčkových hororů v komiksovém stylu, přičemž artwork “The Fatal Feast” považuji v rámci diskografie za jeden z nejpovedenějších a vůbec nevadí, že se jedná už o pátou variaci na de facto stejné téma. Tahle kapela prostě nechce být progresivní či jakýmkolim způsobem novátorská. Ono vlastně ani není kam se v rámci tohoto stylu kam vyvíjet, všechno podstatné již bylo řečeno a mladým kapelám už nezbývá nic jiné, než uctívat své dávné idoly.

Album otevírá podivné sci-fi intro “Waste in Space” a plynule přechází v úvodní palbu “Repossesion”, která naprosto přesně charakterizuje vše, o čem jsem doposud mluvil. Zběsilé crossover tempo, HC vokál, skvělé riffy a výrazná basa. Tohle musí na koncertech fungovat jako skvělý otvírák. Následující “New Dead Masters” je asi největší hitovkou alba, milovníci sborových vokálů, chytlavých refrénů a moshe si zaručeně přijdou na své. Album obsahuje celkem 16 skladeb (v základní verzi bez bonusů), a když si to zprůměrujeme, vychází nám zhruba 2 minuty na skladbu, tedy tak akorát, aby bylo řečeno všechno důležité. Rozhodně se tady nebudu rozepisovat o všech šestnácti kusech, tohle po mně vážně nechtějte. Rád ovšem představím několik opravdu povedených skladeb, jako například “Covered in Sick / The Barfer”, která jako by vypadla z projektů Billyho Milana, ať už M.O.D. či S.O.D.. Za zmínku stojí i “Authority Complex” plná zvratů a hitových riffů. Dalšího podivného intra se dočkáme v klipové titulce “The Fatal Feast”, já bych sice pro singl sáhl jinam, ale budiž, ovšem povedený klip rozhodně doporučuji. Skvělé jsou rovněž minutové vypalovačky “Unholy Abductor” a velice přímočará “You’re Cut Off” s jednoduchým a výstižným refrénem. Se závěrem alba má pozornost lehce upadala, čímž nechci říct, že by skladby byly vyloženě špatné, jen by to asi chtělo nosnější nápady, které by dokázaly i po půl hodině poslechu udržet jisté napětí.

Klasická otázka na závěr: co říci závěrem? Fanoušci crossover-thrashe už album jistě dávno slyšeli, proto bych rád navnadil všechny, kteří ještě neměli tu čest. Pokud máte zájem o oddechové album s ne moc vážnými texty, povedenými hudebními nápady, které se skvěle hodí na párty metalových nadšenců, rozhodně po “The Fatal Feast” sáhněte všemi deseti, nebo ještě lépe zkuste předminulou desku “The Art of Partying”, kde Municipal Waste dosáhli svého dosavadního vrcholu, ke kterému se bohužel prozatím nepřiblížili. Přesto je považuji za jednu z nejvýraznějších mladých kapel na metalové scéně, která si své aktuální úspěchy zaslouží.


1 komentář u „Municipal Waste – The Fatal Feast“

  1. Osobně jsem album také poslouchal, ale neslyšel jsem ho tolikrát, abych si dovolil oficiální hodnocení, takže jen ve zkratce… Rozhodně mě baví více než předchozí Massive Aggressive. Celkově je to taková nenáročná oddechová hoblovačka, nic víc, ale poslouchá se to v pohodě…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.