Satyricon poster 2008

Satyricon, Zonaria

Satyricon
Datum: 7.12.2008
Místo: Praha, Futurum
Účinkující: Satyricon, Zonaria

Kolik jsem si dal po cestě na koncert piv a kolikrát jsem navštívil pana Záchoda vás určitě nezajímá, takže to přeskočíme a budeme se věnovat rovnou koncertu. Norská legenda Satyricon si s sebou vezla původně dvě předkapely, ale po tom, co se Evile zranil kytarista, pokračuje turné pouze ve dvoučlenné sestavě, ale podle počtu lidí v klubu bych tipoval, že to nikoho nijak extra netrápilo.

První nastupuje Zonaria ze Švédska. Osobně jsem vůbec netušil, co od nich očekávat a vypadalo to, že jsem nebyl sám. Během prvních dvou skladeb bylo celkem ticho, ale když se lidi přesvědčili, že se jedná o kvalitní muziku, odměnili Zonarii zaslouženým aplausem. Ale nutno dodat, že největšího ohlasu se dočkala zpěvákova otázka, zda se těšíme na Satyricon. Zahráli hezky a s nasazením, ale tomu peklu, co přišlo po nich, se zdaleka nemohli rovnat. Na pódiu se zdrželi něco málo přes půl hodiny, klub zahřáli na požadovanou teplotu a poté vyklidili pozice pro to hlavní… pro Satyricon.

První nastoupil na pódium Satyr a odpálil první pecku “Repined Bastard Nation”. Satyricon nasadili brutální tempo, které přerušovali jen při několika pomalých mezihrách (kousek “Havoc Vulture” nebo začátek “Rite of War Cross”), aby to pak rozjeli nanovo. Bylo jedno, jestli se hrály starší skladby, nebo novinky z aktuální desky “The Age of Nero”, lidi šíleli při každém songu i mezi nimi, ale když Satyr začal mluvit do mikrofonu, klubem se rozhostilo ticho, aby nikomu neuniklo jediné slovo. Hlavní protagonista se však nijak dlouze nevykecával a spíš se hrálo. A že se hrálo hodně luxusně. Za večer se provětrala všechna alba od “Nemesis Divina” dál. Na setlistu bylo rovněž poznat, že Satyricon jedou turné k nové desce, z níž zazněla více jak půlka písniček.

Koncertní sestava byla hodně dobře sehraná, Frost do svých bubnů mlátil, jako kdyby ten večer mělo být naposled a Satyr byl ve skvělé formě. Zvuk v pohodě, občas se sice stalo, že při rychlých pasážích to trochu ujelo, ale nebylo tak hrozné, aby se to nedalo přežít. Satyricon prostě znovu ukázali, že jejich koncerty jsou prostě maso, zvláště v tak malém klubu.

Plusy: kapela ve výborné formě, skvělý výběr písniček, atmosféra, brutální kotel, ucházející zvuk, dobrá předkapela a to všechno za relativně levné vstupné


16 komentářů u „Satyricon, Zonaria“

 1. Na těch fotkách vypadá, jak ten týpek z filmu: “Zrození Haniballa”. Satyr je great. A to, že zahráli většinu písní z new alba, si zaslouží můj obdiv. I když ho mají už od alba Now, Diabolica!

  1. Du Som Hater Gud nehráli. Z Nemesis Diviny byli jen Forhekset a Mother North. Jen mezi 9. a 10. songem si Satyr hodil malou “kytarovou onanii”, kde hodil pár riffů z Du Som Hater Gud, ale celou písničku nehráli. Neba aspoň já sem jí neslyšel a na setlistu taky není psaná:)

    1. Jo odpálili to hned nečekane,ale ta skladba každopádne zaznela-ždyť jsem se na tom odbavila:d ..ale nečekala jsem, že vubec zazní neco z Nemesis Divina to mne dojalo a nejen oni, ale i publikum bylo užasný..proste Satyricon jsou bohové Norského black metalu ať si ríká každej co chce..a kdo slyšel odehrát skladby z nového alba tak až teprve to celý muže pochopit..

     1. No tak jo, překecali ste mě. Je fakt, že tam “něco” zahráli, ale zrovna to schytalo ten ne moc dobrej zvuk, takže sem to nepoznal a protože to nebylo na setlistu, dál sem se tim nezabejval. Sorry, můj sek:)

 2. H.: jak to, že nemáš podpisy od Satyricon?? Já mám,ale jen od Frosta(což je dost) a od Zonarie. Satyr zalezl(a už nevylez)ale holky se s Frostem fotily dokonce se nám ho podarilo trochu vošahat:DDD no jen tak málo no:D

  1. Mám podpis, a taky “jenom” od Frosta. Čekal sem tam na něj hodinu a půl, ale stálo to zato, mám podepsanej booklet novýho alba:)

   Nebyla ty si jedna z těch holek co tam v půl jedný ráno stály před klubem vedle nás?:D

   1. Ano byla jsem tam s holkama stály sme pred tourbusem (a jediná jsem se s Frostem nefotila ani nevím proč.. ale chytila jsem ho za vlasy:) Dva kluci tam stály u nás to je pravda a ješte jeden s war-paintem,co mi podával ruku:DDD a víc nepamatuju.Ale nechápu proč se predevšema schoval Sigurd..

    1. No tak ty dva, to sem byl já a můj kámoš:D Sem koukal, jak ste tam chudáka Frosta ošahávali:D Satyr asi neměl náladu na podepisování a focení, jinak mě nic nenapadá, ale docela mě to štve, že ani nevylez

     1. Ždyť ho vošahávaj ženy na celym svete (a jinak!)akorát,že jemu to možná lezlo na nervy(a treba ne)

      No a nevíš náhodou, kdy tady budou zase hrát a jestli v únoru prijede s Gorgoroth i Frost??

     2. Satyricon by měli hrát na Unholy festu v Ostravě (24.-25.7.)

      O Gorgoroth v únoru nic nevim, prej by ale měli přijet v dubnu:), ale pochybuju že s nima bude Frost. Na koncertech u nich hraje Nicholas Howard Barker. Frost jen nabubnuje studiový album.

     3. No jasne, v dubnu to jsem se sekla,sorry… O tý Ostrave vím,ale zatim to není jistý.Tak dík za info:D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.